Kép forrása: AFP

Az Athletico-PR még eggyel kevesebbel is legyőzi Palmeiras csapatát a Libertadores elődöntőjének első meccsén

Az Athletico-PR kedden 1-0-ra legyőzte a Palmeiras csapatát a curitibai Arena da Baixadában a Copa Libertadores elődöntőjének első meccsén, Alex Santana első félidőben szerzett góljának köszönhetően. Palmeiras, a kontinenstorna legutóbbi két kiírásának bajnoka Gustavo Scarpa és Danilo középmezőnyében érezte az eltiltás miatti hiányzást, és csak a mérkőzés utolsó szakaszában volt fölényes, amikor a hazaiak 10-zel játszottak a kizárás miatt. Hugo Mora .

Alex Santana, aki a fiatal Vitor Roque gólpasszát használta ki a 22. percben, 'Furacão' győzelmet aratott, és véget vetett Palmeiras 20 meccses sorozatának, anélkül, hogy vendégként veszített volna a Libertadoresben, ami versenyrekord és a kontinens veretlensége. ebben a szezonban 13 meccs után.

HIRDETŐ

Ezzel az eredménnyel a Palmeiras hazai pályán győzni kényszerül jövő kedden, ha zsinórban a torna harmadik döntőjében akar játszani, míg az Athleticónak egy döntetlen is elég ahhoz, hogy visszatérhessen a Libertadores-döntőbe, amire csak 2005-ben került sor. amikor veszítettek São Paulóval szemben.

A szurkolók lökésére a hazaiak játékosai a percek múlásával felébredtek, és közeledni kezdtek Weverton kapuja felé.

Gustavo Gómez a 14. percben Hugo Moura bal oldali beívelését követően kis híján öngólt lőtt, de a nagyon figyelmes Wevertonnak sikerült elkerülnie a kaput.

HIRDETŐ

A középpályás, Gustavo Scarpa, az idei legjobb játékosuk és a fiatal Danilo nélkül Palmeiras középpályása csúnyán eltorzult, amit az Athletico kevésbé technikás és szilárdabb középpályásai tudtak kihasználni, hogy rákényszerítsék magukat.

A 22. percben Khellven adott be jobbról, Murilo fejelte a labdát, a labda pedig a fiatal Vitor Roque-hoz esett, aki dominált és gólpasszt adott Alex Santanának, akinek csak a kapuba kellett löknie a labdát, hogy megszerezze. első gól a Hurricane mezében.

A gól felbátorította a paranáiakat, akik a másodikat keresték, míg Palmeiras gyors kontrákkal próbált meglepni.

HIRDETŐ

Verdão ismét nem veszélyeztetett egészen a 42. percig, amikor Rony bal oldali labdáját López fejelte a kapufán.

Néhány perccel később újabb kemény ütést kapott a címvédő, amikor egyik főjátékosuk, Raphael Veiga megsérült, és el kellett hagynia a pályát.

Az egyenleg a 69. percben dőlt el, Hugo Moura kapott második sárga lapot és kiállították. Palmeiras még egy játékossal támadott, bár csak távoli lövésekkel és szettlabdákkal tudtak destabilizálni, a nagyon jól elhelyezett védekezés ellen.

HIRDETŐ

Percekkel később az Athletico-PR edzője, Luiz Felipe Scolari volt az, akit szintén kiállítottak panaszai miatt.

Gabriel Menino két lövése a területen kívülről, amelyeket Bento hárított, és Rony egy hátralövése, amelyet a hazaiak kapusa hárított, Palmeiras számára volt a legjobb lehetőség, akinek az utolsó percekben tanúsított szüntelen nyomása nem járt jutalmul.

Miután az Atlético-MG elleni hősies tizenegyespárbajban hazai pályán bejutott az elődöntőbe, Alviverde most ismét az Allianz Aréna varázslatába kapaszkodik, hogy jövő kedden legyőzze a paranái csapatot, amely Brasileirãóban már legyőzte a Palmeiras csapatát Sãóban. Paulo 2-0.

HIRDETŐ

Aki továbbjut, az a guayaquili nagydöntőben mérkőzik meg a másik elődöntő győztesével, az argentin Vélez Sarfield és a Flamengo között.