Rebeca Andrade és Arthur Nory bronzérmet nyernek a torna-világbajnokságon
A képek forrása: Reprodukció/Instagram

Az ikonikus „Baile de Favela” koreográfiától búcsúzóul Rebeca Andrade visszatért a liverpooli edzőterembe, hogy megszerezze második érmét a művészi gimnasztika világbajnokságon ezen a vasárnapon (6), és tovább jegyezze nevét a történelemben. A 23 éves brazil megörvendeztette a helyi közönséget, és 13.733-as eredménnyel megszerezte a bronzérmet padlógyakorlattal. Az aranyat a brit Jessica Gadirova, az ezüstérmet pedig az amerikai Jordan Chiles szerezte meg.

Zárja a versenyeket a világbajnokság ezen kiadásában a brazil Arthur Nory a vízszintes lécen ragyogott és bronzérmet szerzett. Nory egy gyönyörű prezentációval nyitott, és 14.466 XNUMX ponttal végzett az élen.

HIRDETŐ

Ezzel Brazília megdöntötte a világkupa-érmek rekordját, és ebben a kiadásban hármat ad hozzá.

A rudak aranyát az amerikai Broody Malone (14.800 14.700), az ezüstöt a japán Daiki Hashimoto (XNUMX XNUMX) szerezte meg.

Az utolsó sportoló, Jessica Gadirova 14.200-as eredménnyel aranyérmet szerzett. Az ezüstöt Chiles szerezte meg, aki 13.833 pontot ért el. A szintén egyesült államokbeli Jade Carey kérte pontszámának felülvizsgálatát és elvesztett pontjait, így bronzérmet szerzett, holtversenyben Rebeca Andrade-del (13.773). Az ötödik helyen a holland Nomi Visser végzett, az iker Jeniffer Gadirova a hatodik, az olasz Martina Maggio a hetedik, a japán Shoko Miyata pedig a nyolcadik helyen végzett.

HIRDETŐ

Rebeca Andrade, egy komplett tornász

Rebeca négy különböző kategóriában ért el érmet az összes világbajnokságon, amelyeken részt vett, padlógyakorlatban, egyéni összetettben, ugrásban és egyenetlen rugókban. Ezen a vasárnapon még versenyzett a gerenda döntőjében, de elesettpromeesélye az éremre a brazilnak a kategóriában. A helyszínen Rebeca már megerősítette ezt Favela tánc ezentúl más koreográfiáknak kellene felváltania.

Rebeca példátlan módon mindenes aranyérmesként zárja a világbajnokságot. Szombaton (5) a guarulhosi nő az egyenetlen lécek fináléjában is részt vett, de nem tudott érmet szerezni. Két éremmel Rebeca a 2021-es világbajnokságon, a japán Kitakyushuban nyújtott teljesítményét tudja felmutatni, ahol aranyat nyert ugrásban, ezüstöt pedig egyenetlen rudaknál.