Kép forrása: AFP

A São Paulo kikap az Atlético-GO-tól dél-amerikai meccsen

Egy katasztrofális teljesítmény, beleértve az első félidőben való kiállást, valamint Jandrei és Diego Costa kudarcait, veszélybe sodorta São Paulo álmát, hogy megszerezze a 2022-es Copa Sul-America címet. Goiâniában Rogério Ceni csapata költségesen fizetett a csütörtök esti hibáiért. 3-1-re kikapott az Atlético-GO-tól a verseny elődöntőjének első meccsén

Most a döntéshez a csapatnak három góllal kell legyőznie Goiás csapatát a visszavágón, amely 8-án lesz, Morumbiban. A São Paulo kétgólos győzelme büntetővé teszi a döntést.

HIRDETŐ

Rogério Ceni úgy döntött, hogy három védővel és egy könnyebb középpályával kezdte a meccset. Az ötlet az volt, hogy az Atlético-GO labdaáramlását megfeszítsék, és az első félidőben megpróbáljanak lehetőséget teremteni a mérkőzés megoldására.

A goiásiaknál viszont Eduardo Baptista debütált a csapat élén, aki a kirúgott Jorginhót váltotta. Kevés munkaideje miatt megőrizte a csapat bázisát, és gyorsan passzokat cserélve támadt.

Így a hazai csapat nyitotta meg a gólt, mindössze tíz perccel a meccs után. São Paulo groteszk hibája miatt Marlon Freitas gyorsan Dudu ellen játszott a jobb szélen. A hátvéd az alapvonalhoz ment, és éppen annyit adott át, hogy Jorginho csak a kapuba terelje, és ünnepelje az Atlético-szurkolókat.

HIRDETŐ

A gólszerzésig jól játszó São Paulo gyorsan átszervezte magát, és nem sokkal később döntetlent ért el – szintén az ellenfél hibáját kihasználva.

A középpályás Edson Fernando védekezésben szerezte meg a labdát, és az uralta a középpályát. Nem érintette meg, és végül Reinaldo leszerelte. A labda Rodrigo Nestorhoz esett, aki a bal oldali terület széléről átívelte a labdát Luciano számára, aki elfejelte a labdát Renan kapus mellett, és kiegyenlítette a meccset.

Egy kiegyensúlyozott játékban minden hiba végzetes lehet. 31 évesen Igor Gomes buta szabálytalanságot követett el Jorginhóval szemben, a mezénél fogva az Atlético-GO játékosát. 39 évesen ismét elrontotta a középpályás – Edson Fernandót túlzott erővel csapta le, kapott egy második sárga lapot, és végül kiállították a pályáról.

HIRDETŐ

A kizárás arra késztette Rogério Cenit, hogy az első félidőben három védővel szétszedje a sémáját – a szünet előtti két cserével a São Paulo edzője Welingtont és Patricket küldte pályára. Ceni négy védővel és négy sportolóval a középpályára helyezte a csapatot, így csak Calleri maradt csatárként – a probléma az, hogy nem építette újjá a szektort egy másik középpályással.

Egyel kevesebbel még nehezebb lett

A második félidő úgy kezdődött, hogy az Atlético-GO próbálta érvényesíteni azt az előnyt, hogy eggyel több a pályán. A középpályán történő kikényszerítéssel a csapat megtartotta a labdát, de nem érte el hatékonyan. Eduardo Baptista olyan változtatást hajtott végre, amivel sokkal támadóbbá tette csapatát, pályára állította a csatár Shaylont, aki hamarosan meg is jutalmazta.

Tizenegy percig ismét a Goiás csapata érkezett jobbról. Marlon Freitas gyorsan előrelépett, és alacsonyan átment a területre. Jandrei nyújtózkodott, és sikerült kihagynia a labdát, amely Diego Costáról megpattanva hagyta, hogy a földön ülő Shaylo csak az üres kapuba tolta – 2:1 Atlético-GO.

HIRDETŐ

A São Paulo semmilyen veszéllyel nem tudta elérni Renan kapuját, és nyugodtan, az Atlético-GO mindig veszélyben érkezett. 32 évesen a harmadik gólig jutottak a goiásiak. Léo Pereira a bal oldalon kapta meg, és ahogy akarta, elhaladt Diego Costa mellett, belépett a területre, és megérintette Jandrei kijáratát a nagyításhoz.

A São Paulónak egy hete lesz átszervezni magát, hogy megpróbáljon bejutni a döntőbe – az Atlético-GO elleni kiesés katasztrófa lesz a csapat számára.