Zdjęcia: Reprodukcja Twitter/WTA

Bia Haddad wygrywa i awansuje do ćwierćfinału Rolanda Garrosa

Brazylijska tenisistka Bia Haddad, numer 14 na świecie, pokonała w poniedziałek (132) Hiszpankę Sarę Sorribes (5.) w trwającej prawie cztery godziny walce (XNUMX) i zakwalifikowała się do ćwierćfinału turnieju Roland Garros.

Grając na korcie Suzanne Lenglen, Bia zakończyła mecz w 2 setach do 1, notując 6:7 (3/7), 6:3 i 7:5.

Brazylijczyk o miejsce w półfinale będzie walczył z tunezyjskim Ons Jabeurem, numerem 7 na świecie, który w nieco ponad godzinę bez problemu pokonał Amerykankę Bernardę Perę (36.) z notami 6-3 i 6-1.

Bia i Sorribes rozegrały jeden z najlepszych meczów turnieju, najdłuższy w roku w lidze kobiet, w którym ofensywny repertuar Brazylijki pokrywał się z grą Hiszpanki na polu obrony.

Sorribes, która nigdy nie wyszła poza trzecią rundę Wielkiego Szlema, pokazała, że ​​wróciła do pełnej formy po złamaniu prawej stopy, przez co nie mogła grać od września ubiegłego roku do kwietnia tego roku.

Bia, która w wieku 27 lat przeżywa najlepszy okres w swojej karierze, została pierwszą Brazylijką, która dotarła do ćwierćfinału Rolanda Garrosa od czasu Marii Esther Bueno w 1968 roku.

Tenisistka z São Paulo była faworytką i wydawało się, że jest na dobrej drodze do spokojnego zwycięstwa, gdy w pierwszym secie objęła prowadzenie 5:2, jednak Sorribes zareagowała trzema przełamaniami i wymusiła tie break, który wygrała 7/ 3.

Hiszpanka utrzymała tempo i w drugim secie objęła prowadzenie 3:0, jednak tym razem to Bia zareagowała i wygrała sześć gemów z rzędu i doprowadziła do remisu.

W decydującym secie, gdy obie drużyny walczyły już ze zmęczeniem, Bia serwowała na zakończenie meczu w 12. gemie i przypieczętowała zwycięstwo czwartym punktem meczowym.