Chorwacja pokonuje Maroko i zajmuje 3. miejsce w Pucharze Świata

Maroko przyszli ze wszystkim, ale determinacja Afrykanów nie wystarczyła, aby pokonać Chorwatów. Końcowy wynik to 2 x 1. Dzięki zwycięstwu chorwacka drużyna zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

Panel 🔎

⚽ 12 rano - Chorwacja 2x1 Maroko 🔜

Walcz o podium 🏅

To była wspaniała walka o podium. Chorwaci zaczęli wygrywać, ale Afrykanie gonili za wynikiem, remisując 1:1 w pierwszej połowie. Zanim jednak dobiegła końca pierwsza połowa meczu, Chorwacja strzeliła świetnego gola, nie dając szans marokańskiemu obrońcy.

Ponad 3 miejsce

Dla Marokańczyków i Chorwatów sobotni pojedynek (17) oznaczał znacznie więcej niż trzecie miejsce. Mecz był postrzegany jako finał.

Nawet po porażce kampania Maroka ma już charakter historyczny. Nigdy wcześniej afrykańska drużyna nie dotarła tak daleko w lidze Puchar Świata.

Chorwaci, obecni wicemistrzowie, powtórzyli to, co drużyna zrobiła z Pucharu Świata 98., kiedy pokonali Holandię i zajęli trzecie miejsce. Dla trenera Zlatko Dalicia te mistrzostwa świata zapoczątkowały wspaniałą drogę dla kraju. W tę sobotę po raz kolejny sprawili, że ich fani byli dumni.