Źródła obrazu: AFP

Pelé prosi Neymara, aby pozostał w brazylijskiej drużynie i pieści Richarlisona

Pelé złożył hołd Neymarowi po porażce Brazylii z Chorwacją w Pucharze Świata. W wiadomości na Instagramie król futbolu pochwalił: „jego dziedzictwo jeszcze się nie skończyło”. Neymar strzelił gola w dogrywce, po czym został wyeliminowany po rzutach karnych w ćwierćfinale Pucharu Kataru. Pelé również skomentował post Richarlisona: „Rozśmieszyłeś Brazylię”.

„Inspiruj nas dalej. Będę nadal strzelał ze szczęścia po każdym zdobytym przez Ciebie golu, tak jak robiłem to w każdym meczu, w którym widziałem Cię na boisku” – podsumował „Król” w długiej wiadomości do Neymara Jr. na Instagramie.

Pelé, który pozostaje przyjęty do kliniki w São Paulo w celu ponownej oceny swojego leczenia przeciw rakowi jelita grubego stwierdzonemu w zeszłym roku, ubolewał nad wynikiem (1:1 w 120 minut i porażka 4:2 w rzutach karnych), ale starał się zapewnić wsparcie 30-letni zawodnik.

Zawodnik PSG osiągnął ten rekord w 124 meczach, natomiast Edson Arantes do Nascimento, znany jako Pelé, dokonał tego w 92 meczach w latach 1957-1971.

Po eliminacji Neymar podał w wątpliwość swoją kontynuację w reprezentacji, nie dając 100% gwarancji, że ponownie założy „Amarelinhę”. Pelé zachęcał jednak gwiazdę do pozostania w zespole.

Miał słowa uczuć dla Richarlisona

Król Pelé przekazał także wyrazy współczucia i pocieszenia gwiazdorowi Richarlisonowi, który zagrał w pierwszej połowie meczu przeciwko Chorwacji, ale ostatecznie został zastąpiony przez trenera Tite.

W komentarzu do wpisu Rocharlisona Pelé mówi: „Idź dalej, chłopcze. I nigdy się nie zmieniaj. Sprawiłeś, że Brazylia się uśmiechnęła.