Źródła obrazu: AFP

PSG pokonuje Troyes i prowadzi w mistrzostwach Francji; Bramki zdobywali Neymar, Messi i Mbappé

Paris Saint-Germain utrzymało prowadzenie w mistrzostwach Francji, pokonując u siebie Troyes 4:3 w tę sobotę (29) w trzynastej rundzie Ligue 1 po ekscytującym meczu. W tabeli drużyna ze stolicy pozostaje niepokonana i ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem Lens. Gwiazdami meczu byli Neymar, Messe i Mbappé.

Gwiazdy PSG pod wodzą tria „MNM” (Messi-Neymar-Mbappé) dobrze zareagowały, wyciągając drużynę z kłopotów i zostawiając trzy punkty na Parque dos Príncipes. Głównymi bohaterami byli Messi i Neymar, każdy z golem i asystą.

Troyes, jedenasty, otworzył wynik w Paryżu po golu Mamy Baldé już po 3 minutach. W 24. minucie Hiszpan Carlos Soler wyrównał po pięknym dryblingu po asyście Neymara, ale Baldé w 52. minucie ponownie wyprowadził Troyes na prowadzenie.

Następnie wydawało się, że Messi wywołał reakcję Paryżan, mocnym strzałem lewą nogą w 55. minucie. Argentyńska gwiazda zapewniła Neymarowi doskonałą asystę i doskonale zakończyła mecz w 62. minucie, już dając miejscowej drużynie prowadzenie na tablicy wyników.

Ofensywa PSG była totalna, a okazji wciąż przybywało. Troyes dodał emocji w ostatnich minutach, zmniejszając wynik na 4-3 w 88. minucie po golu Ante Palaversy, ale wynik się nie zmienił, a trzy punkty pozostały w Paryżu.

Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo PSG w Ligue 1, a do tego triumfu dodaje się awans do XNUMX/XNUMX finału Ligi Mistrzów.

Mistrz Francji przyjedzie zatem z wysokim morale na środowy mecz w Turynie z Juventusem, na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie zamierza zakończyć jako lider swojej grupy, aby teoretycznie rozegrać mniej skomplikowany mecz w rundzie 16.