Źródła obrazu: AFP

Bez Cristiano Ronaldo Portugalia rozbija Nigerię w towarzyskim meczu przed mundialem

Nawet bez gwiazdy Cristiano Ronaldo, który cierpi na zapalenie żołądka, Portugalczycy z łatwością pokonali Nigerię 4:17 w ten czwartek (XNUMX) w Lizbonie, w przeddzień wyjazdu do Kataru, aby rywalizować w Pucharze Świata.

CARLOS COSTA /AFP

Mistrzowie Europy 2016 otworzyli wynik w meczu przeciwko Nigeryjczykom po podaniu João Félixa do Diogo Dalota, który w 9. minucie zostawił piłkę w prezencie Bruno Fernandesowi, który strzelił pierwszego gola w meczu.

Pomocnik Manchesteru United podwyższył wynik rzutem karnym. Niedługo po tym, jak Emmanuel Dennis nie wykorzystał rzutu karnego dla drużyny afrykańskiej, kolejne gole Portugalii strzelili Gonçalo Ramos i João Mário.

Portugalia zadebiutuje w Pucharze Świata w najbliższy czwartek (24) o godz Grupa Hprzeciwko Ghanie, która w repasażu wyeliminowała samą Nigerię.

Po drużynie Afryki Portugalczycy zmierzą się z Urugwajem, który wyeliminował ich w 2018/XNUMX finału MŚ XNUMX, a fazę grupową zamkną Koreą Południową.

A Cristiano Ronaldo?

Cierpiący na zapalenie żołądka i jelit pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki odpoczywał przed czwartkowym meczem towarzyskim. Pod jego nieobecność Fernando Santos wystawił dwóch napastników utworzonych przez André Silvę i João Félixa.

Korzystając z otwartej w tym tygodniu przerwy międzynarodowej, Cristiano Ronaldo udzielił wybuchowego wywiaduten, w którym stwierdził, że czuje się „zdradzony” przez dyrektorów Manchesteru United i ich trenera Erika ten Haga, zarzucając im, że chcą trzymać go z daleka od angielskiego klubu.