Źródła obrazu: AFP

Mecze towarzyskie w Pucharze Świata: Meksyk przegrywa ze Szwecją, a Niemcy nie są podekscytowani

W meczach towarzyskich poprzedzających mistrzostwa świata Meksyk przegrał ze Szwecją, Niemcy pokonały słaby Oman, Argentyna rozgromiła Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chorwacja pokonała Arabię ​​Saudyjską zaledwie 1 bramką, a Polska pokonała Chile. Dowiedz się więcej o meczach towarzyskich, które odbyły się w najbliższą środę (16).

Meksyk kontra Szwecja

Wybór Meksyk został pokonany przez 2 1 się w towarzyskim meczu rozegranym w najbliższą środę w Hiszpanii, będącym ostatnim sprawdzianem drużyny trenera Gerardo Martino przed mundialem. Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Meksykańska drużyna dominowała w akcji przez większą część pierwszej połowy, jednak zaskoczyła ją Szwecja.

Meksyk w czwartek uda się do Doha, gdzie 22 listopada zadebiutuje w Pucharze Świata przeciwko Polsce w grupie C, w której skład wchodzą także Argentyna i Arabia Saudyjska.

Polska x Chile

Polska drużyna pokonała Chile 1:0, a jedynego gola strzelił Krzysztof Piątek w 39. minucie drugiej połowy.

Przed rozpoczęciem uczczono minutą ciszy pamięć dwóch ofiar katastrofy rakietowej na terytorium Polski w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Chilijska drużyna, która nie zakwalifikowała się do mundialu, przez większą część meczu dominowała i miała cztery klarowne okazje do zdobycia gola, ale nie udało jej się pokonać bramkarza Łukasza Skorupskiego.

Stawiając na kontratak, Polakom udało się zamknąć wynik. A Polska debiut w Puchar Świata 22 listopada przeciwko Meksykowi, futro Grupa C, który obejmuje także Argentynę i Koreę Południową.

Niemcy kontra Oman

Z komentarzy w mediach społecznościowych wynika, że ​​Niemcy nie byli zachwyceni: dyskretnym występem europejska drużyna pokonała Oman 1: 0. Niclas Füllkrug, napastnik Werderu Brema, strzelił niemieckiego gola w 35. minucie drugiej połowy.

A Niemcy zadebiutują w Pucharze Świata przeciwko Japończykom 23 listopada. Następnie w meczu zmierzą się z Hiszpanią i Kostaryką Grupa E.

Argentyna x Zjednoczone Emiraty Arabskie

gra o Argentyna był najbardziej ekscytującym wydarzeniem dnia: drużyna Ameryki Południowej pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie 5:0 na stadionie Mohammeda Bin Zayeda w Abu Zabi.

Bramki zdobyli Julián Álvarez, Ángel Di María (2x), Lionel Messi i Joaquín Correa.

A Reprezentacja Argentyny zadebiutuje w Pucharze Świata 22 listopada przeciwko Arabii Saudyjskiej w grupie C. do którego zalicza się także Meksyk i Polska.

Chorwacja vs Arabia Saudyjska

Obecny wicemistrz świata pokonał w środę Arabię ​​Saudyjską 1:0 (16). Na mało kibicowym stadionie w Riyadzie ostatniego gola w meczu strzelił napastnik Andrej Kramarić, w którym przez 2018 minut grał Luka Modrić, zdobywca Złotej Piłki z 30 roku.

Chorwaci wchodzą w grę Grupa F Pucharu Świata obok Belgii, Kanady i Maroka, ich przeciwnik w zadebiutuje 23 listopada na stadionie Al-Bayt.

Z kolei Arabia Saudyjska zadebiutuje 21 listopada przeciwko Argentynie, futro Grupa C, gdzie leży także Meksyk i Polska.

Czego można się spodziewać w ciągu najbliższych dni przed mundialem?

Puchar Świata rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 20 listopada, meczem pomiędzy Katarem – gospodarzem zawodów – a Ekwadorem w grupie A. Inne drużyny w grupie, takie jak Senegal i Holandia, nie rozegrają meczów przed otwarciem najważniejszych rozgrywek. (Włócznia)

W najbliższy czwartek (17) Iran zmierzy się z Nikaraguą w towarzyskim meczu, który odbędzie się o godzinie 13:XNUMX (czasu brazylijskiego). W tym samym czasie w Ammanie Hiszpania zmierzy się z Jordanią.

Według trenera Fernando Santosa reprezentacja Portugalii zmierzy się także z Nigerią w najbliższy czwartek (17.), ale zagra bez napastnika Cristiano Ronaldo, który cierpi na zapalenie żołądka.

W piątek (18) mecz Serbia - Bahrajn. Mistrz świata Francja postępuje zgodnie z planem Brazylii i nie będzie rozgrywać meczów aż do mistrzostw świata.