Źródła obrazu: AFP

Barça pokonuje Real po samobójczej bramce Militão i obejmuje prowadzenie w Copa del Rey

Barcelona osiągnęła dobry wynik w ten czwartek (2), wygrywając 1:0 podczas pierwszego meczu półfinału Copa del Rey z Realem Madryt. Bramka samobójcza Brazylijczyka Edera Militão pozwoli Barcelonie grać z prowadzeniem na stadionie Camp Nou 5 kwietnia, po świetnych ćwiczeniach wytrzymałościowych na Santiago Bernabéu.

O Barcelona miał dozę szczęścia w meczu, w którym naciskali na niego „merengues”, popychani przez swoich kibiców, którzy za miesiąc będą musieli odwrócić ten wynik w Barcelonie.

„To prawda, że ​​musimy wrócić, ale nie będzie to pierwszy raz, kiedy będziemy musieli wrócić w pojedynku przez nokaut” – przestrzegł po meczu trener Białych Carlo Ancelotti.

O Real Madryt praktycznie zablokowało to Katalończyków, którzy pozbawieni posiadania piłki, kontratakami i długimi piłkami próbowali pokonać gospodarzy.

„Przeciwnik wywierał na nas presję przez cały mecz. To doprowadziło nas do takiej gry, ale musimy też bronić, to część gry” – przyznał po meczu trener Barcelony, Xavi Hernández.

Bramka samobójcza Militão

Zespół Merengues skoncentrował swoje ataki po lewej stronie, gdzie pojawił się Vinícius, bohater zaciętej walki przez cały mecz z Urugwajczykiem Ronaldem Araujo, aby skierować piłki w pole karne.

Po 15 minutach gol Karima Benzemy nie został uznany z powodu spalonego (13′), po czym spróbował szczęścia kolejnym strzałem, który został odbity przez obronę na rzut rożny (15′).

kapitan Real Madryt nie miał najlepszego wieczoru pod baczną obserwacją obrońców drużyny Barca, który przechwycił kilka podań szukających Francuza.

Pomimo dominacji Białych, słabe podanie Eduardo Camavingi zakończyło się strzałem Francka Kessié, który Thibaut Courtois przyjął nogą, a nieszczęście w postaci odbicia trafiło Militão i piłka wpadła do własnej bramki (26′).

Bramka odmieniła przebieg meczu, który zaostrzał się od wielu fauli.

O Real Madryt zamienił panowanie na opady atmosferyczne, w obliczu a Barca który do przerwy potrafił nieco lepiej kontrolować piłkę.

Przerwa służyła uspokojeniu Real Madryt, który po powrocie na boisko przejął kontrolę nad meczem przeciwko a Barcelona bardzo zamknięta z tyłu.

„Zagraliśmy dobry mecz, jeśli chodzi o kontrolę, ale nie mogliśmy strzelić gola” – ubolewał Courtois po meczu.

Presja bez nagrody

Vinícius zmusił Ter Stegena do obrony po zatrutym dośrodkowaniu i wydawało się, że trafi do bramki Barcelony (49′).

O Barcelona, zepchnięty na twój obszar przez Real MadrytRaphinha musiał wyjść dopiero, gdy udało mu się przejąć piłkę.

Gospodarze przyjeżdżali często, jednak nie stwarzając realnego zagrożenia przed bramką przeciwnika, natomiast Barcelona Stawiam na kontrataki, starając się wykorzystać przestrzenie pozostawione przez drużynę merengue.

Katalońska drużyna mogła zwiększyć prowadzenie kolejnym celnym strzałem Kessié, ale jego kolega z drużyny Ansu Fati, który zastąpił Raphinhę (69′), odebrał piłkę spod prawidłowego adresu (72′).

W ciągu ostatnich 15 minut Barcelona ledwo opuścił swoje pole, ale Real Madryt Nie udało mi się znaleźć ostatniego podania, które doprowadziłoby do remisu.

Mogliśmy spisać się lepiej, ale w ostatniej tercji trudno było znaleźć luki. Rywale byli bardzo zamknięci, próbowaliśmy dośrodkowań, ale nie byliśmy zbyt silni” – powiedział Ancelotti.

Rodrygo, który zastąpił Nacho (67′), w ostatnich chwilach spróbował szczęścia po strzale obok bramki (90′).

Zespół merengue w dalszym ciągu otaczał bramkę Ter Stegena, jednak zespół stawiał opór Barcelona Udało się i zespół odniósł zwycięstwo i przewagę.