Kredyty obrazkowe: Reprodukcja

Brazylia kończy cykl przedmundialowy dobrym futbolem i porażką z Tunezją w Paryżu

Ostatni mecz brazylijskiej drużyny przed mundialem w Katarze był świadkiem wykluczenia, zamieszania, wyrzucenia banana na boisko, mnóstwa bramek i świetnego występu Brazylii. Na Parc des Princes w Paryżu, pełnym Tunezyjczyków, Brazylia rozgromiła Tunezję 5:1 we wtorek, pomyślnie kończąc wyjazd do Francji i kończąc cykl przed mistrzostwami świata w dobrym stylu.

Raphinha miał fenomenalny wieczór, zdobył dwa gole, Richarlison również trafił do siatki, Neymar zrobił to, czego od niego oczekiwano, prowadząc zespół asystami, dryblingami i golem, a Pedro zamknął wynik, wykorzystując szansę, którą otrzymał w finale scena.

Bardziej konserwatywna formacja, którą wybrał Tite, z dwoma pomocnikami i Paquetą w roli rozgrywającego, nadal była ofensywna.Brazylia pokazała dobry kontakt, rozumiała się na boisku i dominowała Tunezyjczyków przez większą część pojedynku. Miał przewagę, szczególnie w pierwszej połowie, w której czterokrotnie trafiał do siatki.

Raphinha otworzył wynik piękną główką po rzucie Casemiro. Niedługo potem Tunezja wyrównała, również na czele, z Talbim, ale to było wszystko, czego afrykańska drużyna dokonała w początkowej fazie. Bramka ta wywołała eksplozję na pełnym Tunezyjczyków stadionie, ale wyszła nawet na dobre drużynie Tite, która położyła piłkę na murawie, odzyskała kontrolę nad meczem i w 20 minut zdobyła trzy gole.

Raphinha serwował Richarlisonowi, który wykorzystał nieudaną próbę obrony rywala i stworzenia linii spalonego. Numer 9 dominował i strzelił pod bramkarza. Podczas świętowania Brazylijczyków był to kolejny przypadek rasizmu, gdy kibic rzucił na boisko banana.

Brazylia pokonała rasizm, a rywal talentem i kompetencjami Neymar zdobył trzecią bramkę z rzutu karnego, który wykonał z niezwykłą klasą, jak to ma w zwyczaju. Upolowany na boisku numer 10 spowodował wydalenie obrońcy Bronna, który dopuścił się ostrego faulu na brazylijskiej gwieździe. Będący w świetnej formie Raphinha zamienił zwycięstwo w porażkę, zdobywając czwartą bramkę pięknym niskim strzałem zza pola karnego.

Tite wskazał, że da Pedro szansę i tak zrobił. Środkowy napastnik wszedł na drugą połowę, poruszał się, aktywnie brał udział w akcjach ofensywnych i wykorzystał szansę, jaką dał mu trener, strzelając wspaniałego gola, kończąc grę, w której uczestniczyli Vini Jr i Neymar.

Bohaterem drugiej połowy był Pedro, który był dobrą wiadomością dla Tite, który zdobywał punkty pod okiem trenera na niecałe dwa miesiące przed mistrzostwami świata. Po zdobyciu piątego gola Brazylia podkręciła przebieg meczu, podobnie jak w meczu z Ghańczykami. Tunezyjczycy nie byli zagrożeni przez Tunezyjczyków, mając jednego mniej i z łatwością utrzymali przewagę.

Brazylia wróci na boisko dopiero 24 listopada, czyli w dniu, w którym zadebiutuje w Pucharze Świata przeciwko Serbii. Lista 26 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju w Katarze w poszukiwaniu szóstej gwiazdy, zostanie ogłoszona 7 listopada.

FICHAO

BRAZYLIA 5 X 1 TUNEZJA

BRAZYLIA – Alisson; Danilo, Marquinhos (Ibañez), Thiago Silva i Alex Telles (Renan Lodi); Casemiro, Fred (Rodrygo) i Lucas Paquetá (Vini Jr); Raphinha (Antony), Neymar i Richarlison (Pedro). Trener: Tite.

TUNEZJA – Dahmen; Dräger (Valery), Talbi, Bronn i Ben Ouanes; Skhiri, Chaaleli (Khazri), Laïdouni i Slimane (Sliti); Jaziri (Ghandri) i Msakni (Khenissi). Trener: Jalel Kadri.

BOLE – Raphinha w wieku 10 i 39 lat, Talbi w wieku 17 lat, Richarlison w wieku 18 lat i Neymar w 28. minucie pierwszej połowy; Pedro, w 28. sekundy.