żółta okładka AFP

Brazylia przegrywa z Izraelem w dogrywce i wypada z Pucharu Świata U20

W tę sobotę Brazylia odpadła w ćwierćfinale Pucharu Świata U20 (3) po przegranej z Izraelem 3:2 w dogrywce, po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry.

Izraelska drużyna od początku do końca była trudnym przeciwnikiem dla Seleção, który otworzył wynik dopiero w 11. minucie drugiej połowy pod wodzą Marcosa Leonardo, jednego z najlepszych strzelców turnieju z pięcioma bramkami.

Jednak przewaga nie trwała długo. W wieku 15 lat Anan Khalaili pozostawił wszystko bez zmian.

Po wyrównaniu w regulaminowym czasie gry doszło do dogrywki i już w pierwszej minucie Matheus Nascimento wyprowadził Brazylię na prowadzenie, ale dwie minuty później Hamza Shibli ponownie wyrównał dla Izraela.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki David Turgeman przedryblował w polu karnym obok Jeana Pedroso i Douglasa, po czym minął bramkarza Kaique i zdobył zwycięskiego gola dla Izraela.

W ostatniej kwarcie Izraelowi wciąż brakowało dwóch rzutów karnych zdobytych z rzędu. W pierwszym Kaique uratował szarżę Ilaya Madmona; w drugim Ahmad Ibrahim znokautował.