Brazylia pokonuje Peru w końcówce (1:0) w Limie w drugiej rundzie eliminacji Mistrzostw Świata 2

We wtorek (1) w Limie Brazylia pokonała Peru 0:12 po drugiej rundzie eliminacji Ameryki Południowej do Mistrzostw Świata 2026.

Zwycięskiego gola dla Seleção strzelił głową Marquinhos w ostatniej minucie meczu (90′), po rzucie rożnym Neymara, który uciszył tysiące kibiców obecnych na Stadionie Narodowym.

– Kontrolowaliśmy grę, kiedy tylko mogliśmy. To było w pełni zasłużone zwycięstwo” – powiedział na konferencji prasowej trener Fernando Diniz.

„Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy w połączonych wynikach obu meczów. To było bardzo pozytywne” – podkreślił trener po drugim z rzędu zwycięstwie w Eliminacjach.

Brazylia prowadzi w kwalifikacjach z 6 punktami, a za nią plasuje się Argentyna z takim samym wynikiem, ale z mniejszą różnicą bramek.

Peru jest siódme z jednym punktem, obok Chile.

Kwalifikacje Ameryki Południowej gwarantują sześć miejsc na Mistrzostwa Świata 2026 w Ameryce Północnej, a siódma drużyna ma możliwość zakwalifikowania się, grając w fazie play-off z drużyną z innego kontynentu.

Peru zostaje uratowane przez VAR

Mecz rozpoczął się od głębszej i solidniejszej obrony Brazylii, zaś Peru próbowało napierać na oczach ponad 30-tysięcznej publiczności zgromadzonej na trybunach Stadionu Narodowego, która nie przestawała dopingować.

Stadion, który może pomieścić około 45 2022 widzów, nie był pełny ze względu na sankcję FIFA nałożoną przez kibiców za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu z Paragwajem podczas eliminacji w XNUMX roku.

Po pierwszych 15 minutach, w których Peru przejęło inicjatywę, Brazylia zaczęła się budzić i pokazywać swoją charakterystyczną grę, generując szybkie kontrataki prowadzone przez Neymara, Casemiro i Rodrygo po lepszym ustawieniu się w środku pola.

W wieku 18 lat Raphinha wywołała pierwszą panikę, kończąc szybki brazylijski atak prowadzony przez Neymara.

W wieku 21 lat argentyński sędzia Fernando Rapallini nie uznał gola Raphinhy z powodu spalonego.

Jednak peruwiańska drużyna kontynuowała ofensywną grę, prowadzona przez kapitana i króla strzelców Paolo Guerrero i André Carrillo, próbując zdobyć bramkę Edersona.

Wykorzystując szybkość i pierwszorzędne czucie swoich zawodników, Brazylia zdominowała środek i zatrutymi dośrodkowaniami próbowała przebić bramkę Gallese.

W wieku 29 lat Richarlison znalazł bramkę dla brazylijskiej drużyny, wykorzystując dośrodkowanie Danilo z prawej strony w akcji, która odbiła się od stóp Neymara. Sędzia jednak odwołał spotkanie po długich konsultacjach z VAR.

W wieku 44 lat „Ney” oddał mocny prawy strzał, który Gallese odbił obiema rękami, co stanowiło jedną z najlepszych obrony pojedynku.

W pierwszej połowie peruwiańska drużyna tylko raz zagroziła bramce Brazylii, a strzał Guerrero minął poprzeczkę.

W końcówce meczu Marquinhos zdobywa bramkę

Zespół prowadzony przez Fernando Diniza nie zmienił stylu i intensywności ataku, aby w drugiej połowie spróbować otworzyć wynik.

Peruwiańska drużyna wzmocniła swoją strukturę defensywną, dodając takich zawodników jak Renato Tapia i Aldo Corzo z tyłu.

Trener Peru Juan Reynoso sprowadził na początku drugiej połowy młodego napastnika João Grimaldo z powodu kontuzji Andy'ego Polo, a zmiana dodała szybkości atakowi jego zespołu.

Po pierwszej godzinie meczu Brazylia zwiększyła presję i jeszcze bardziej umieściła Peru na swoim boisku, ale nie znalazła miejsca na otwarcie wyniku.

W wieku 63 lat Diniz zastąpił Gabriela Jesusa na miejscu Richarlisona, mając na celu zapewnienie swojemu zespołowi większej siły ofensywnej.

W międzyczasie Reynoso zmienił ławkę rezerwowych i dodał napastnika Raúla Ruidíaza.

W ostatnich pięciu minutach meczu Diniz dokonał trzech zmian, mając nadzieję, że doda mu więcej energii i wygra.

A świętowanie nie trwało długo. W wieku 90 lat Marquinhos podszedł do pola karnego przeciwnika i głową po rzucie rożnym Neymara podwyższył na 1:0, podczas gdy Peru już świętowało remis, jakby to było zwycięstwo.

Obecny lider Brazylia będzie gościć Wenezuelę 12 października, a Peru odwiedzi Chile.