City wygrywa klasycznie z United w meczu z deszczem bramek

Dzięki hat-trickom Norwega Erlinga Haalanda i Phila Fodena Manchester City wygrał klasyczny mecz z Manchesterem United spektakularnym wynikiem 6:3 w tę niedzielę w głównym meczu 9. rundy mistrzostw Anglii. Z 20 punktami drugie w lidze City po raz kolejny traci jeden punkt do prowadzącego Arsenalu, który w sobotę pokonał Tottenham 3:1, podczas gdy Manchester United jest szósty z 12 punktami.

To był niemal idealny mecz dla „Citizens”, którzy skorzystali z inspirującego popołudnia Fodena (trzy gole) i Kevina De Bruyne (dwie asysty), ale przede wszystkim wyczucia bramki Haalanda, bezpośrednio zaangażowanego w pięć z sześciu bramek zespołu do tego hat-tricka i dwie asysty.

Przed przerwą City prowadziło już 4:0, po dwóch golach Fodena (w 44. i 34. minucie) i dwóch bramkach Haalanda (w 37. i XNUMX. minucie).

Brazylijczyk Antony strzelił gola dla United w 11. minucie, ale Haaland i Foden jeszcze bardziej powiększyli przewagę Citizens.

W ostatnich minutach Francuz Anthony Martial jeszcze dwukrotnie trafił do siatki dla „Czerwonych Diabłów”, dzięki czemu porażka stała się nieco bardziej honorowa.

Haaland, najlepszy strzelec Premier League, strzelił już 14 goli w ośmiu meczach w tym sezonie. W wieku 22 lat Norweg pokazał, że nie jest tylko „zabójcą” w swojej dziedzinie i wydaje się, że doskonale wkomponował się w wspólny plan, tak jak chce trener Josep Guardiola. Dowodem na to są dwie asysty Fodena.

„Wcale nie jest źle. Strzeliliśmy sześć bramek. To niesamowite, zwycięstwo u siebie poprzez zdobycie sześciu bramek to coś cennego” – świętował norweski napastnik po swoich pierwszych derbach Manchesteru.

Zawsze chcemy wyjść na prowadzenie i zaatakować. To właśnie podoba mi się w tym zespole” – dodał.