Flamengo pokonuje Véleza w noc Pedra i jest blisko finału Libertadores

Flamengo miał w tę środę doskonały wieczór w Buenos Aires, na stadionie José Amalfitani, gdzie Pedro zabłysnął i strzelił trzy gole, pokonując Véleza Sarsfielda 4:0 w meczu ważnym dla pierwszej rundy półfinału Liberators filiżanka. Drugiego gola w pokojowym triumfie na argentyńskiej ziemi strzelił Everton Ribeiro. Czy nikt już nie trzyma Mengão?

Co za noc! Zespół prowadzony przez Dorivala Júniora pozostaje niepokonany w turnieju kontynentalnym i jest bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca w finale. Spotkanie z Vélezem odbędzie się w przyszłą środę na Maracanã, a argentyńska drużyna będzie musiała wygrać różnicą czterech bramek, aby podjąć decyzję o rzutach karnych. Aby bezpośrednio awansować, będziesz musiał szukać przewagi w postaci pięciu lub więcej bramek.

Zobacz najlepsze momenty tutaj (ge)

Zwarty flamandzki atak napotkał pozbawioną kontaktu obronę, przez co z biegiem czasu drużyna była coraz bardziej zagubiona. Vélez od początku popełnił wiele błędów, od podawania piłki po strzały, dzięki czemu goście czuli się bardzo komfortowo. W strefie ofensywnej argentyńskiej drużynie brakowało młodego pomocnika Máximo Perrone, jednego z najważniejszych momentów sezonu, a drużynie czerwono-czarnej nie sprawiało to większych problemów.

W pierwszym dobrym ataku gospodarzy Santos zablokował niebezpieczny strzał Jansona. Niedługo potem, w 31. minucie, Flamengo odpowiedział otwierając wynik, a Pedro pojawił się wolny w polu karnym, wykorzystując nową porażkę Véleza w obronie i odbił dobre dośrodkowanie obrońcy Léo Pereiry.

Niewiele później doszło do remisu, gdy Orellano wykonał rzut wolny i trafił w słupek, jednak kibice Flamengo nie dali ponieść się emocjom swoich przeciwników. W wieku 45 lat Gabigol przyjął piłkę od João Gomesa w polu karnym i wykonał piękne pierwsze podanie do Evertonu Ribeiro, który zdobył drugiego gola.

W drugiej połowie brazylijska dominacja trwała nadal. Dobrze zorganizowani w środku pola, dzięki dobrym występom pomocników Thiago Mai i João Gomesa, Flamengo nie pozwolił Vélezowi zbytnio zbliżyć się do ich pola karnego i zdołał szybko przedostać się do pola ataku. W wieku 15 lat Pedro strzelił kolejnego gola pod koniec pięknej akcji, dotykając Hoyosa po przyjęciu podania od Gabigola, kelnera wieczoru

Zdenerwowana i wstrząśnięta argentyńska drużyna wyczuła atmosferę napięcia panującą wśród kibiców i została zmiażdżona przez przeciwnika, który nawet przy wybudowanej dobrej przewadze nie przestawał szukać ataku, dzięki czemu Flamengo zdobył czwartą bramkę, również zdobytą przez Pedro , w którym po odbiciu zatrzymał piłkę i umieścił ją w siatce.

Plik

KARTA TECHNICZNA

VÉLEZ SARSFIELD 0 X 4 FLAMENGO

VÉLEZ SARSFIELD – Hoyos; Jara, De Ios Santos, Valentín Gómez i Ortega; Cáseres (Seoane, Garayalde, Orellano (Julián Fernández) i Janson; Walter Bou (Osorio) i Lucas Pratto. Trener: Alexander Medina.

FLAMENGO – Santos; Rodinei, David Luiz, Léo Pereira i Filipe Luís; Thiago Maia (Vidal), João Gomes (Victor Hugo), Everton Ribeiro (Diego) i Arrascaeta (Pulgar); Gabigol (Everton) i Pedro Trener: Dorival Júnior.

BOLE – Pedro w 31. minucie i Everton Ribeiro w 45. minucie pierwszej połowy. Pedro w wieku 15 lat i w 37 minucie drugiej połowy.