Izaakia Queiroza
Zdjęcia: Fernando Frazão/Agência Brasil

Isaquias Queiroz zdobywa złoto na Panamerykańskich Mistrzostwach Kajakarskich w Kanadzie

Bahijski kajakarz Isaquias Queiroz zdobył w czwartek (11) złoto w kategorii C1 na 1000 metrów w Halifax w Kanadzie. Brazylia zabłysnęła także w kontynentalnych zawodach paracanoe: Luís Carlos Cardoo, wicemistrz świata z zeszłego tygodnia, zdobył tytuł KL 1 200 m.

„Nie byłem tak przygotowany jak na Mistrzostwa Świata, ale od 2014 roku nie brałem udziału w regatach panamerykańskich, więc zdobycie kolejnego tytułu dobrze wpływa na CV”, powiedział brazylijska gwiazda kajakarstwa Isaquias Queiroz.

Zawodnik powiedział, że „będzie mu się bardziej podobać” te mistrzostwa. „Na Pucharze Świata byłem bardziej spięty, poważniejszy i bardziej skupiony. Teraz nadszedł czas, aby cieszyć się tym jeszcze bardziej” – powiedział, świętując powrót do wyścigów C1 na 500 m.

W kontynentalnych zawodach paracanoe Luís Carlos Cardoo, wicemistrz świata z zeszłego tygodnia, zdobył tytuł KL 1 200 m.

Igor Tofalini i Fernando Rufino również mieli powody do świętowania: w zeszłym tygodniu na Mistrzostwach Świata powtórzyli złoty i srebrny dublet w biegu na 2 m VL200M.

Źródło: Brazylia Agencja

Główne zdjęcie: Fernando Frazão