żółta okładka AFP

Palmeiras pokonał Barcelonę Guayaquil w Grupo Libertadores

W środę Palmeiras pokonało w Ekwadorze Barcelonę de Guayaquil 2:0 w trzeciej rundzie grupy C Copa Libertadores.

Dzięki zwycięstwu „Verdão” zajmuje drugie miejsce w grupie z tymi samymi sześcioma punktami co Bolívar, który ma lepszą różnicę bramek (+5 wobec +1).

Na początku rundy boliwijska drużyna pokonała w Asunción 4:0 Cerro Porteño z Paragwaju.

Zespół z São Paulo otworzył wynik pod koniec pierwszej połowy, gdy Raphael Veiga wykonał rzut karny (45'+3). Bramkarz zdobył bramkę po tym, jak bramkarz Víctor Mendoza powalił w polu karnym napastnika Rony'ego.

Druga bramka Palmeirasa padła zaraz po przerwie, a na drugim słupku pojawił się obrońca Paragwaju Gustavo Gómez i po rzucie rożnym (47′) wpadł do siatki.

Gra w pasjansa

„Verdão” zaczął stawiać na kontrataki, wykorzystując szybkość Rony'ego i Dudu w ataku, ale w pierwszej połowie wpadł na obronę Mendozy.

Prowadzona przez króla strzelców Urugwaju Agustína Rodrígueza i wykorzystując przewagę gospodarzy, Barcelona potrafiła grać bardziej ofensywnie i kończyła częściej w pierwszych minutach, ale bramkarz Weverton trochę się przestraszył.

Przed środowym meczem drużyna Guayaquil odniosła dziewięć zwycięstw i jedną porażkę w ostatnich dziesięciu meczach u siebie w Libertadores.

Po początkowej presji Palmeiras stopniowo dominował w meczu i w 33. minucie prawie otworzył wynik po strzale Rony'ego, który ekwadorska obrona obroniła na linii.

W drugiej połowie, wygrywając już 2:0, brazylijska drużyna była skuteczniejsza i bez paniki poradziła sobie z wynikiem.

W kolejnej rundzie grupy C Palmeiras zmierzy się 25 maja z Cerro Porteño w stolicy Paragwaju, a zwycięstwo może sprawić, że drużyna z São Paulo będzie jedną nogą w XNUMX/XNUMX finału.

Z kolei Barcelona uda się na wysokość La Paz, aby 23 stycznia zmierzyć się z Bolívarem.