Kredyty obrazkowe: Reprodukcja/Twitter

Rayssa Leal jest mistrzynią świata w skateboardingu ulicznym

Daj jej znać, że to ona! Nasza mała deskorolkowa wróżka zdobyła na swoim koncie kolejne mistrzostwa. W tę niedzielę (5) Rayssa Leal została mistrzynią Mistrzostw Świata na Skate Street. Zawody odbyły się w mieście Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Rayssa Loyal, mając zaledwie 15 lat, zajął pierwsze miejsce. Podium uzupełniły Australijka Chloe Covell i Japonka Momiji Nishiya. Zwycięstwem wróżka gwarantuje 80 tys. punktów w rankingu do Paryża 2024, kiedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Oh! A warto pamiętać, że Rayssa prawie wypadła z wyścigu, bo przed ćwierćfinałem zawodniczka doznała kontuzji nadgarstka.

Brazylijki Gabi Mazetto i Pâmela Rosa rywalizowały także na Mistrzostwach Świata w Sharjah.