Rebeca Andrade i Arthur Nory zdobywają brązowy medal na Mistrzostwach Świata w gimnastyce
Kredyty obrazkowe: Reprodukcja/Instagram

Żegnając się z kultową choreografią „Baile de Favela”, Rebeca Andrade wróciła na siłownię w Liverpoolu, aby w tę niedzielę (6) zdobyć swój drugi medal na Mistrzostwach Świata w gimnastyce artystycznej i jeszcze bardziej zapisać swoje imię w historii. 23-letni Brazylijczyk dopingował miejscową publiczność i zapewnił sobie brązowy medal w ćwiczeniach na parkiecie z notą 13.733. Złoto przypadło Brytyjce Jessice Gadirovej, a srebro Amerykance Jordan Chiles.

Rywalizację w tej edycji Pucharu Świata zamyka Brazylijczyk Artur Nory zabłysnął na poziomej poprzeczce i zapewnił sobie brązowy medal. Nory rozpoczął od pięknej prezentacji i zwyciężył z wynikiem 14.466 XNUMX.

Tym samym Brazylia pobija swój rekord medali w Pucharze Świata, dodając w tej edycji trzy medale.

Złoto w sztabkach trafiło do Amerykanina Broody'ego Malone (14.800 14.700), a srebro do Japończyka Daiki Hashimoto (XNUMX XNUMX).

Ostatnia zawodniczka na parkiecie, Jessica Gadirova, zapewniła sobie złoto z notą 14.200. Srebro przypadło Chilesowi, który uzyskał notę ​​13.833. Jade Carey, również ze Stanów Zjednoczonych, poprosiła o sprawdzenie swojego wyniku i straciła punkty, zdobywając brąz, zremisowała z Rebeką Andrade, 13.773. Piąte miejsce zajęła Holenderka Nomi Visser, szósta była bliźniaczka Jeniffer Gadirova, siódma Włoszka Martina Maggio, a ósma Japonka Shoko Miyata.

Rebeca Andrade, gimnastyczka kompletna

Rebeca zdobyła medale w czterech różnych kategoriach, łącznie we wszystkich Mistrzostwach Świata, w których brała udział, w ćwiczeniach na podłodze, w wieloboju indywidualnym, w skokach i na nierównych drążkach. W tę niedzielę nadal brała udział w finale belki, ale przegrałapromeswoje szanse na medal dla Brazylijczyka w tej kategorii. Na miejscu Rebeca już to potwierdziła Taniec Faveli odtąd należy go zastępować innymi choreografiami.

Rebeca kończy mistrzostwa świata jako złota medalistka w wieloboju w bezprecedensowy sposób. W sobotę (5) zawodniczka z Guarulhos również wystąpiła w finale nierównych słupków, ale nie zdobyła żadnego medalu. Dzięki dwóm medalom Rebeca jest w stanie dorównać swojemu występowi na Mistrzostwach Świata 2021 w Kitakyushu w Japonii, gdzie zdobyła złoto w skoku i srebro na nierównych poprzeczkach.