Źródła obrazu: AFP

São Paulo przegrywa z Atlético-GO w Ameryce Południowej

Katastrofalny występ, w tym wydalenie w pierwszej połowie oraz niepowodzenia Jandrei i Diego Costy, zagroziły marzeniu São Paulo o zdobyciu tytułu Copa Sul-America w 2022 r. W Goiânia drużyna Rogério Ceniego słono zapłaciła za swoje błędy w czwartkowy wieczór i przegrał z Atlético-GO 3:1 w pierwszym meczu półfinału rozgrywek

Aby teraz podjąć decyzję, zespół będzie musiał pokonać drużynę Goiás trzema bramkami w rewanżowym meczu zaplanowanym na 8. mecz w Morumbi. Zwycięstwo São Paulo dwoma bramkami oznacza decyzję o rzutach karnych.

Rogério Ceni zdecydował się rozpocząć mecz z trzema obrońcami i lżejszym pomocnikiem. Pomysł polegał na zwiększeniu przepływu piłki w Atlético-GO i stworzeniu okazji do rozstrzygnięcia meczu w pierwszej połowie.

Z kolei w drużynie z Goiás zadebiutował na czele zespołu Eduardo Baptista, który zastąpił zwolnionego Jorginho. Mając niewiele czasu na pracę, utrzymywał bazę zespołu i szukał ataku, szybko wymieniając podania.

I tak gospodarze otworzyli wynik zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu meczu. Po groteskowej porażce w bramce w São Paulo, Marlon Freitas szybko zagrał do Dudu na prawym skrzydle. Obrońca podszedł do linii bazowej i dośrodkował na tyle, aby Jorginho skierował piłkę do bramki, co wywołało radość fanów Atlético.

São Paulo, które grało dobry mecz, dopóki nie straciło bramki, szybko się przeorganizowało i wkrótce potem doprowadziło do remisu, wykorzystując także błąd przeciwnika.

Pomocnik Edson Fernando poszedł przejąć piłkę w obronie i pozostawił ją zdominowaną aż do pomocy. Nie dotknął i został rozbrojony przez Reinaldo. Piłka wpadła do Rodrigo Nestora, który z lewej strony pola karnego dośrodkował do Luciano, który głową minął bramkarza Renana i wyrównał wynik.

W zrównoważonej grze każdy błąd może zakończyć się śmiercią. W wieku 31 lat Igor Gomes głupio faulował Jorginho, trzymając zawodnika Atlético-GO za koszulkę. W wieku 39 lat pomocnik po raz kolejny zawiódł – wbił Edsona Fernando ze zbyt dużą siłą, otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska.

Wyrzucenie z zespołu sprawiło, że Rogério Ceni pokrzyżował swój plan z trzema obrońcami w pierwszej połowie – po dwóch zmianach przed przerwą trener São Paulo wysłał na boisko Welingtona i Patricka. Ceni umieścił drużynę z czterema obrońcami i czterema zawodnikami w pomocy, pozostawiając w roli napastnika jedynie Calleriego – problem w tym, że nie odbudował sektora innym pomocnikiem.

Przy jednym mniej było jeszcze trudniej

Druga połowa rozpoczęła się od próby Atlético-GO zdobycia przewagi wynikającej z posiadania na boisku jeszcze jednego zawodnika. Dzięki narzuceniu środka pola zespół utrzymał się w posiadaniu piłki, ale nie dosięgnął jej skutecznie. Eduardo Baptista dokonał zmiany, która uczyniła jego zespół znacznie bardziej ofensywnym, wystawiając na boisko napastnika Shaylona, ​​za co wkrótce został nagrodzony.

Do jedenastej minuty po raz kolejny z prawej strony ponownie dobiegł zespół Goiás. Marlon Freitas szybko nacierał i wchodził nisko w pole karne. Jandrei przeciągnął się i zdołał nie trafić w piłkę, która odbiła się od Diego Costy i pozostawiła siedzącego na podłodze Shaylo, który po prostu wepchnął ją do pustej bramki – 2 do 1 Atlético-GO.

São Paulo nie mogło osiągnąć bramki Renana bez żadnego niebezpieczeństwa, a Atlético-GO, spokojnie, zawsze przyjeżdżało z niebezpieczeństwem. W wieku 32 lat drużyna z Goiás zdobyła trzeciego gola. Léo Pereira otrzymał piłkę z lewej strony i minął Diego Costę, jak chciał, wszedł w pole karne i dotknął wyjścia Jandreia, aby powiększyć.

São Paulo będzie miało tydzień na reorganizację i awans do finału – eliminacja z Atlético-GO będzie dla zespołu katastrofą.