Credite imagine: AFP

Germania egalează cu Spania și rămâne în viață în competiție; afla mai multe despre a 8-a zi a Cupei Mondiale

După 185 de minute, echipa Costa Rica a șutat prima la poartă în Cupa Mondială și a învins Japonia. Urmărește tot ce se întâmplă în această a 8-a zi de campionat aici pe Curto Știri.

🔎 PANOUL 🔎

⚽ 07h — Japonia 0 x 1 Costa Rica

⚽ 10:XNUMX — Belgia 0 x 2 Marrocos

⚽ 13:XNUMX — Croația 4 x 1 Canada

⚽ 16:XNUMX — Spania 1 x 1 Germania

PRIMUL SUT DE GOL 🇨🇷

După 185 de minute, echipa Costa Rica a șutat prima la poartă în Cupa Mondială și a învins Japonia.Mijlocașul Fuller a profitat de prima – și singura – șansă a echipei până acum, garantând victoria Costa Ricai.

PUBLICITATE

DOAR CÂNTAȚI IMNUL 🇲🇦

Marocul schimbă portarul împotriva Belgiei după ce a interpretat imnul. Bono a simțit durere la încălzire, a cântat imnul, dar nu a mers la meci.

Victoria Marocului are Clona și batjocorirea „generației belgiene”

Brazilienii sărbătoresc victoria care i-a făcut pe marocani să depășească Belgia în grupa F.

PUBLICITATE

SELECȚIA BIEBER 🇨🇦

Canada a început să câștige, dar echipa croată a întors jocul și a ajuns să câștige duelul de la Cupa Mondială din 2022, cu 4-1. În rețele, brazilienii i-au cerut lui Justin Bieber să întărească echipa canadiană.

PRIMUL GOL ȘI ELIMINARE 🇨🇦

Alphonso Davies a marcat primul gol al Canadei din istoria Cupei Mondiale, din păcate echipa a ajuns eliminată după ce a pierdut în fața Croației.

Ronaldo îi trimite scrisoare deschisă lui Neymar: „Întoarce-te mai puternic” 🇧🇷

PUBLICITATE

Fostul atacant Ronaldo, „Fenomenul”, și-a dorit duminică (27) ca Neymar să revină „mai puternic” din accidentarea suferită la glezna dreaptă, care l-a exclus, deocamdată, din ultimele două meciuri ale Braziliei din faza grupelor. Cupa Mondială din Qatar.