Corinthians o învinge pe Inter și merge în finala Supercupei feminine a Braziliei

Aceste femei dau spectacol în Supercupă! Joi (9), echipa de fotbal feminin Corinthians și-a garantat prezența în finala turneului după ce a învins-o pe Internacional cu 2 - 1. „Brabas” din Timão le va înfrunta duminică viitoare (12), în căutarea titlului, cu jucătoarea Flamengo.

Dacă Corinthians i-au învins pe jucătorii roș-negri în finală, atunci Corinteni va ajunge la al doilea campionat al competiției, care a avut prima ediție anul trecut.

PUBLICITATE

Meciul de joi (9) împotriva lui Inter a avut un start fără goluri, dar scorul a fost deschis de jucătorii lui Timão în minutul 13 al reprizei secunde, când Gabi Portilho a dominat pe aripa dreaptă și a centrat pentru Diany să lovească prima dată.

La 24 de ani, echipa Parque São Jorge și-a mărit avantajul, când Tamires a luat un penalty cu mare pricepere.

La 39 de ani Priscila a mai plătit pentru Gurias Coloradas. Cu toate acestea, Corinthians a reușit jocul până la fluierul final pentru calificare.