Credite imagine: AFP

Marocul câștigă și elimină Portugalia de la Cupa Mondială

Cupa Mondială Zebra: într-un joc palpitant, Marocul a învins Portugalia cu 1-0 în sferturile de finală, într-un meci care s-a încheiat sâmbătă după-amiază (10). Odată cu victoria, Marocul va fi prima semifinalistă a țării africane în campionatul mondial de fotbal.

Emoționant și neobișnuit. Meciul dintre Maroc și Portugalia a sfidat așteptările și a eșuat din nou: Marocul a fost un spectacol în sine!

PUBLICITATE

Golul a venit din picioarele lui En-Nesyri, în prima repriză. Iar spre finalul meciului, echipa marocană a încercat să înscrie două goluri la zero, dar mingea nu a intrat.

Pe lângă eliminarea uneia dintre echipele favorite la Cupa Mondială – Portugalia – echipa marocană intră în istoria fotbalului ca prima echipă africană care concura într-o semifinală!