Premier League, 30 de ani: vezi unde să urmărești meciul dintre Everton și Chelsea

Premier League a început vineri (5), campionatul englez de fotbal care sărbătorește 30 de ani de existență în formatul actual. Pentru mulți oameni, în special pentru pariorii de serviciu, este cel mai disputat turneu din lume. Acum destul de blocat și vezi unde poți urmări meciul dintre Everton și Chelsea:

Meciul are loc sâmbătă (6), la ora 13:30 (ora Braziliei), pentru prima etapă a Campionatului Angliei. Acum ia-l și notează-l în jurnalul tău. Meciul va fi transmis în direct pe ESPN, la televizor închis și pe Steaua +, in transmisiune.

• 07/08, ora 12:30 – West Ham x Manchester City – Stadionul Olimpic din Londra

În primul meci din Premier League, Arsenal a deschis sezonul 2022/2023 cu o victorie cu 2-0 în fața Crystal Palace, într-un joc în deplasare.

Chiar la debutul lui Arsenal, a fost un gol al unui brazilian. Atacantul Gabriel Martinelli, în vârstă de 21 de ani, a deschis scorul în minutul 19 al primei reprize.