Хрватска побеђује Мароко и заузима 3. место на Светском првенству

Мароко је дошао са свиме, али одлучност Африканаца није била довољна да савладају хрватски тим. Коначан резултат био је 2 к 1. Победом је хрватски тим заузео треће место на Светском првенству.

Паинел 🔎

⚽ 12 часова – Хрватска 2 к 1 Мароко 🔜

Борба за постоље 🏅

Била је то велика борба за постоље. Хрвати су почели да побеђују, али су Африканци јурили резултат, ремизирајући 1-1 у првом полувремену. Али пре краја првог полувремена Хрватска је постигла сјајан гол, без шансе за мароканског дефанзивца.

ОГЛАШАВАЊЕ

Више од 3. места

За Мароканце и Хрвате овосуботњи дуел (17) био је много више од трећег места. Утакмица је виђена као финале.

Чак и са поразом, поход Марока је већ историјски. Никада афрички тим није стигао овако далеко Ворлд Цуп.

Хрвати, актуелни вицешампиони, поновили су оно што је екипа урадила на Светском првенству 98. када су победили Холандију и заузели треће место. За селектора Златка Далића то Светско првенство означило је почетак бриљантне путање за земљу. И ове суботе су своје навијаче поново учинили поносним.