Заслуге за слике: АФП

Пеле тражи од Нејмара да остане у бразилском тиму и мази Ришарлисона

Пеле је одао почаст Нејмару после пораза Бразила од Хрватске на Светском првенству. Краљ фудбала је у поруци на Инстаграму похвалио: „његово наслеђе је далеко од краја“. Нејмар је постигао гол у продужецима, пре него што је елиминисан на пенале у четвртфиналу Купа Катара. Пеле је такође коментарисао Ричарлисонову објаву: „насмејао си Бразил“.

„Наставите да нас инспиришете. Наставићу да ударам у ваздух од среће са сваким вашим голом, као и на сваком мечу када сам вас видео на терену“, закључио је „Краљ“ у дугачкој поруци Нејмару млађем на Инстаграму.

ОГЛАШАВАЊЕ

Пеле, који остаје примљен на клиници у Сао Паулу ради поновне процене његовог лечења против рака дебелог црева идентификованог прошле године, зажалио је због резултата (1-1 за 120 минута и пораз 4-2 на пенале), али је покушао да пружи подршку 30-годишњи играч.

Играч ПСЖ-а је постигао овај рекорд у 124 утакмице, док је Едсон Арантес до Насименто, познат као Пеле, то учинио на 92 утакмице између 1957. и 1971. године.

Након елиминације, Нејмар је довео у сумњу његов наставак у репрезентацији јер није 100% гарантовао да ће поново носити 'Хопсцотцх'. Али Пеле је охрабрио звезду да остане у тиму.

ОГЛАШАВАЊЕ

Имао је речи наклоности према Ричарлисону

Краљ Пеле је такође посветио речи наклоности и утехе звезди Ричарлисону, који је одиграо прво полувреме меча против Хрватске, али га је на крају заменио тренер Тите.

У коментару на Роцхарлисонов пост, Пеле каже: „Само настави, дечко. И никада се не мењати. Насмејао си Бразил.”