Заслуге за слике: АФП

ПСЖ победи Троа и води у шампионату Француске; Погодили су Нејмар, Меси и Мбапе

Пари Сен Жермен је задржао вођство у француском првенству победивши Троа са 4-3 на свом терену ове суботе (29), у тринаестом колу Лиге 1, у узбудљивој утакмици. На табели, престонички тим остаје непоражен и пет бодова испред другопласираног Ленса. Нејмар, Месе и Мбапе су били звезде меча.

Звезде ПСЖ-а, са триом 'МНМ' (Меси-Нејмар-Мбапе) на челу, добро су реаговале како би извукле тим из невоље и оставиле три бода на Парку дос Принципес. Протагонисти су били Меси и Нејмар са по голом и асистенцијом.

ОГЛАШАВАЊЕ

Једанаестопласирани Троа је отворио гол у Паризу, голом Маме Балде после само 3 минута. У 24. минуту изједначио је Шпанац Карлос Солер, након што је на асистенцију Нејмара направио прелеп дриблинг, али је Балде у 52. минуту поново довео Троа у предност.

Потом је Меси командовао париском реакцијом, снажним ударцем левом ногом у 55. минуту. Аргентинска звезда је пружила савршену асистенцију Нејмару да одлично заврши у 62. минуту, већ доводећи домаћи тим у предност на семафору.

Офанзива ПСЖ-а је била тотална и шансе су се низале. Троа је додао узбуђење у последње минуте смањивши на 4-3 у 88. минуту голом Анте Палаверсе, али се резултат није променио и три бода су остала у Паризу.

ОГЛАШАВАЊЕ

То је трећа узастопна победа ПСЖ-а у Лиги 1, а овом тријумфу је додата и квалификација за осмину финала Лиге шампиона.

Француски шампион ће, дакле, са високим моралом стићи на утакмицу у среду у Торину против Јувентуса, на завршницу групне фазе Лиге шампиона, где има за циљ да заврши као лидер своје групе да би, теоретски, имао мање компликован меч. у осмини финала.