Заслуге за слике: АФП

Пријатељске утакмице Светског првенства: Мексико губи од Шведске, а Немачка није узбуђена

У пријатељским утакмицама уочи Светског првенства Мексико је изгубио од Шведске, Немачка је победила нејаки Оман, Аргентина је победила Уједињене Арапске Емирате, Хрватска је победила Саудијску Арабију са само 1 голом, а Пољска је победила Чиле. Сазнајте више о пријатељским утакмицама које су одржане ове среде (16).

Мексико против Шведске

Избор од Мексико је поражен од КСНУМКС КСНУМКС у пријатељској утакмици одиграној ове среде у Шпанији, последњем огледу за изабранике селектора Херарда Мартина пред Светско првенство. Голови су пали тек у другом полувремену. Мексички тим је доминирао акцијом током већег дела првог полувремена, али их је изненадила Шведска.

ОГЛАШАВАЊЕ

Мексико путује у Доху у четвртак и дебитује на Светском првенству 22. новембра против Пољске, у групи Ц, у којој су још Аргентина и Саудијска Арабија.

Пољска к Чиле

Пољски тим је савладао Чиле са 1:0, јединим голом Кшиштофа Пјатека, у 39. минуту другог полувремена.

Пре почетка утакмице, минутом ћутања одата је сећање на две жртве пада ракете на пољску територију, усред руске инвазије на Украјину.

ОГЛАШАВАЊЕ

Репрезентација Чилеа, која се није пласирала на Светско првенство, доминирала је већим делом утакмице и имала четири чисте шансе за гол, али није успела да надмаши голмана Лукаша Скорупског.

Кладивши се на контранапад, Пољаци су успели да затворе резултат. А Пољска премијерно на Светско првенство 22. новембра против Мексика, крзно Група Ц., који такође укључује Аргентину и Јужну Кореју.

Немачка против Омана

Судећи по коментарима на друштвеним мрежама, Немачка није била узбуђена: европски тим је дискретном игром победио Оман са 1:0, а стрелац Вердера из Бремена Никлас Филкруг постигао је гол Немачке у 35. минуту другог полувремена.

ОГЛАШАВАЊЕ

A Немачка дебитује на Светском првенству против Јапанаца 23. новембра. Потом се у мечу састају са Шпанијом и Костариком Група Е.

Аргентина к Уједињени Арапски Емирати

Слика: Рајан ЛИМ / АФП

Игра од Аргентина био је најузбудљивији дана: тим Јужне Америке победио је Уједињене Арапске Емирате са 5-0 на стадиону Мохамед Бин Зајед, у Абу Дабију.

Голове су постигли Хулијан Алварез, Анхел Ди Марија (2к), Лионел Меси и Хоакин Кореа.

ОГЛАШАВАЊЕ

A Аргентински тим дебитује на Светском првенству 22. новембра против Саудијске Арабије, у Групи Ц, који такође укључује Мексико и Пољску.

Хрватска против Саудијске Арабије

Тренутни вицешампион света победио је Саудијску Арабију са 1-0 ове среде (16). На стадиону са мало навијача у Ријаду, нападач Андреј Крамарић постигао је последњи гол на утакмици, у којој је Лука Модрић, освајач Златне лопте 2018. године, играо 30 минута.

Хрвати су у Група Ф Светског првенства поред Белгије, Канаде и Марока, њихов противник у деби 23. новембра, на стадиону Ал-Баит.

ОГЛАШАВАЊЕ

Заузврат, тхе Саудијска Арабија дебитује 21. новембра против Аргентине, крзно група Ц, где се налазе и Мексико и Пољска.

Шта очекивати у наредних неколико дана пред Светско првенство?

Светско првенство почиње следеће недеље, 20. новембра, утакмицом између Катара – земље домаћина такмичења – и Еквадора, у Групи А. Остали тимови у групи, попут Сенегала и Холандије, неће имати утакмице до отварања великог такмичења. (бацање)

Иран ће овог четвртка (17.) играти против Никарагве у пријатељској утакмици која ће се одиграти од 13 часова (по бразилском времену). У исто време, Шпанија се суочава са Јорданом, у Аману.

Репрезентација Португала ће се такође суочити са Нигеријом овог четвртка (17.), али ће остати без нападача Кристијана Роналда који има гастритис, рекао је тренер Фернандо Сантос.

У петак (18) игра се Србија против Бахреина. Светски шампион Француска следи план Бразила и неће имати мечева до Светског првенства.