Заслуге за слике: репродукција

Бразил завршава циклус пред Светско првенство добрим фудбалом и поразом од Туниса у Паризу

Последњи меч бразилског тима пред Светско првенство у Катару доживео је избацивање, конфузију, бачену банану на терен, обиље голова и сјајан учинак Бразила. На Парку принчева у Паризу, препуном Тунижана, Бразил је овог уторка победио Тунис са 5-1, успешно окончавши свој пут у Француску и завршивши циклус пре Светског првенства на високој тони.

Рафиња је имао сјајно вече, са два гола, мрежу је начео и Ричарлисон, Нејмар је урадио оно што се од њега очекивало, асистенцијама, дриблингом и голом је водио тим, а Педро је затворио резултат, искористивши шансу коју је добио у финалу. фаза.

ОГЛАШАВАЊЕ

Конзервативнија теоријска формација коју је Тите одабрао, са два везњака и Пакетом за плејмејкера, и даље је била офанзивна.Бразил је показао однос, разумео се на терену и доминирао Тунижанима у великом делу дуела. Био је супериоран, посебно у првом полувремену, у којем је четири пута нашао мрежу.

Рафиња је прелепим ударцем главом отворио гол након бацања Каземира. Тунис је убрзо изједначио, такође на врху, са Талбијем, али је то било све што је афрички тим урадио у почетној фази. Погодак је распрснуо стадион пун Тунишана, али је добро дошао и Титеовом тиму, који је спустио лопту на земљу, поново преузео контролу над игром и постигао три гола за 20 минута.

Рафиња је сервирао Ричарлисона, који је искористио неуспели покушај одбране ривала да направи офсајд линију. Број 9 је доминирао и шутирао испод голмана. У још једном случају расизма, један навијач је бацио банану на терен док су Бразилци славили.

ОГЛАШАВАЊЕ

Бразил је савладао расизам, а ривал талентом и вештином Нејмар је постигао трећи пенал који је по навици екстремно извео. Ловљен на терену, број 10 изазвао је избацивање дефанзивца Брона, који је направио оштар фаул над бразилском звездом. Рафиња је у сјајној форми победу претворио у пораз тако што је четврти постигао прелепим ниским ударцем ван терена.

Тите је наговестио да ће дати прилику Педру и он је то учинио. Центарфор је ушао у друго полувреме, кретао се, активно учествовао у нападима и искористио шансу коју му је тренер пружио постигавши сјајан гол, комплетирајући игру у којој су учествовали Вини Јр и Нејмар.

Педро је био протагониста другог полувремена и добра вест за Тите, који је са селектором освојио бодове мање од два месеца пре Светског првенства. Постигавши пети гол, Бразил је закувао игру, као и против Ганаца. Нису их угрозили Тунижани, са једним мање, и са лакоћом су одржавали предност.

ОГЛАШАВАЊЕ

Бразил ће се вратити на терен тек 24. новембра, када дебитује на Светском првенству против Србије. Списак од 26 спортиста који ће се такмичити на турниру у Катару у потрази за шестом звездом биће објављен 7. новембра.

ФИЦХАО

БРАЗИЛ 5 Кс 1 ТУНИС

БРАЗИЛ – Алисон; Данило, Маркињос (Ибањез), Тијаго Силва и Алекс Телес (Ренан Лоди); Каземиро, Фред (Родриго) и Лукас Пакета (Вини Јр.); Рафиња (Ентоније), Нејмар и Ричарлисон (Педро). Тренер: Тите.

ТУНИС – Дамен; Драгер (Валери), Талби, Бронн и Бен Оуанес; Скхири, Цхаалели (Кхазри), Лаидоуни и Слимане (Слити); Џазири (Гхандри) и Мсакни (Кениси). Тренер: Џалел Кадри.

ОГЛАШАВАЊЕ

ГОЛОВИ – Рафиња у 10 и 39, Талби у 17, Ричарлисон у 18 и Нејмар у 28. минуту првог полувремена; Педро, у 28. другог.