жута АФП насловница

Бразил губи од Израела у продужецима и испада са Светског првенства до 20 година

Бразил је ове суботе (20) елиминисан у четвртфиналу Светског првенства до 3 година, пошто је поражен од Израела са 3-2 у продужецима, после нерешеног 1-1 у регуларном времену.

Израелски тим је био тежак противник од почетка до краја за Селецао, који је гол отворио тек 11 минута у другом полувремену са Маркосом Леонардом, једним од најбољих стрелаца турнира са пет голова.

ОГЛАШАВАЊЕ

Али предност није дуго трајала. Са 15 година, Анан Кхалаили је оставио све на исти начин.

Изједначењем у продужетку утакмица је отишла у продужетке и већ у првом минуту Матеус Насименто вратио Бразил у предност, али је два минута касније Хамза Шибли поново изједначио за Израел.

У надокнади времена првог полувремена продужетака, Давид Тургеман је дриблингом прошао поред Жана Педроса и Дагласа унутар шеснаестерца и шутирао поред голмана Каикуеа и постигао победоносни гол Израела.

ОГЛАШАВАЊЕ

У последњем делу, Израел је ипак промашио два узастопна пенала. У првом, Каикуе је спасао напад Илаи Мадмона; у другом је нокаутирао Ахмад Ибрахим.

Прочитајте још:

* Текст овог чланка је делимично генерисан алатима вештачке интелигенције, најсавременијим језичким моделима који помажу у припреми, прегледу, превођењу и резимирању текстова. Текстуалне уносе су креирали Curto Вести и одговори из АИ алата су коришћени за побољшање коначног садржаја.
Важно је нагласити да су АИ алати само алати, а коначна одговорност за објављени садржај лежи на њима Curto Вести. Одговорним и етичким коришћењем ових алата, наш циљ је да проширимо могућности комуникације и демократизујемо приступ квалитетним информацијама.