Бразил је на крају у Лими победио Перу (1-0) у 2. колу квалификација за Светско првенство 2026.

Бразил је овог уторка (1) у Лими савладао Перу са 0:12 на крају другог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2026. године.

Победоносни гол Селесаа постигао је Маркињос главом у последњој деоници (90′), након ударца из угла Нејмара, који је ућуткао хиљаде навијача присутних на Националном стадиону.

ОГЛАШАВАЊЕ

„Контролисали смо утакмицу кад год смо могли. Била је то веома заслужена победа”, рекао је тренер Фернандо Диниз на конференцији за новинаре.

„Задовољан сам оним што смо представили у комбинованим резултатима две утакмице. Било је веома позитивно”, истакао је тренер после друге узастопне победе у квалификацијама.

Бразил води у квалификацијама са 6 бодова, а прати га Аргентина са истим скором, али са мањом гол разликом.

ОГЛАШАВАЊЕ

Перу је седми са једним бодом, уз Чиле.

Јужноамеричке квалификације гарантују шест места за Светско првенство 2026. у Северној Америци, а седмопласирани тим има могућност да се квалификује играјући у плеј-офу против тима са другог континента.

Перу је спашен ВАР-ом

Утакмица је почела са Бразилом дубље и чврстом одбраном док је Перу покушавао да притисне пред више од 30 хиљада навијача на трибинама Националног стадиона, који нису престајали да навијају.

ОГЛАШАВАЊЕ

Стадион, који има капацитет за око 45 људи, није био пун због санкција ФИФА због недоличног понашања навијача против Парагваја, у квалификацијама 2022.

После првих 15 минута у којима је Перу преузео иницијативу, Бразил је почео да се буди и показује своју карактеристичну игру, генеришући брзе контранападе које су предводили Нејмар, Каземиро и Родриго након што су се боље позиционирали на средини терена.

Са 18 година, Рапхинха је први уплашио, завршивши брзи напад Бразила који је водио Нејмар.

ОГЛАШАВАЊЕ

У 21. години, аргентински судија Фернандо Рапалини је поништио гол Рафиње због офсајда.

Али тим Перуа је наставио са офанзивном игром, предвођен својим капитеном и најбољим стрелцем Паолом Герером и Андреом Кариљом, да би покушао да стигне до гола Едерсона.

Примењујући брзину и првокласни додир својих играча, Бразил је доминирао средином и отровним центрима покушао да пробије гол Галезеа.

ОГЛАШАВАЊЕ

У 29, Ричарлисон је нашао мрежу за бразилски тим, искористивши центаршут Данила са десне стране у игри која се вратила са Нејмарових ногу. Али судија га је поништио након дугих консултација са ВАР-ом.

У 44, 'Неј' је бацио јак десни ударац који је Галесе одбио обема рукама, у једној од најбољих одбрана дуела.

У првом полувремену селекција Перуа је само једном запретила голу Бразила, ударцем Герера који је отишао преко пречке.

Маркињос поентира на крају

Тим предвођен Фернандом Динизом није мењао стил и офанзивни интензитет да би покушао да отвори резултат у другом полувремену.

Перуански тим је ојачао своју одбрамбену структуру, са играчима као што су Ренато Тапиа и Алдо Цорзо на зачељу.

Тренер Перуа Хуан Рејносо довео је младог нападача Жоаа Грималда на почетку другог полувремена због повреде Ендија Пола и промена је дала већу брзину нападу његовог тима.

После првог сата игре, Бразил је појачао притисак и још више поставио Перу у свој терен, али није нашао простора да отвори резултат.

У 63, Диниз је заменио Габријела Жезуса на Ричарлисоновом месту са циљем да свом тиму да већу офанзивну моћ.

У међувремену, Рејносо је променио клупу и додао нападача Раула Руидијаза.

У последњих пет минута утакмице Диниз је направио три измене у нади да ће улити више енергије и победити.

А славље се није дуго чекало. Код 90, Маркињос је отишао до противничког шеснаестерца и главом погодио Нејмаров ударац из угла и постигао резултат од 1-0 када је Перу већ славио реми као да је победа.

Сада лидер Бразил дочекује Венецуелу 12. октобра, док ће Перу гостовати Чилеу.