Сити побеђује класично против Јунајтеда у утакмици са кишом голова

Уз хет-трикове Норвежанина Ерлинга Халанда и Фила Фодена, Манчестер сити је ове недеље победио у дербију Манчестер јунајтеда са спектакуларних 6-3, у главној утакмици 9. кола енглеског шампионата. Са 20 бодова, Сити, други у такмичењу, поново заостаје за водећим Арсеналом, који је у суботу победио Тотенхем са 3-1, док је Манчестер јунајтед шести, са 12.

Била је то скоро савршена утакмица за 'Грађане', који су искористили инспирисано поподне Фодена (три гола) и Кевина Де Брујнеа (две асистенције), али углавном Халандово око за гол, директно укључено у пет од шест голова тима , уз хет-трик и две асистенције.

ОГЛАШАВАЊЕ

Пре одмора, Сити је већ водио са 4:0, уз два гола Фодена (у осмом и 44. минуту) и два Халанда (у 34. и 37.).

Бразилац Антони је погодио за Јунајтед у 11. минуту, али су Халанд и Фоден још повећали предност Грађана.

У последњим минутима, Француз Ентони Марсијал је још два пута нашао мрежу за 'црвене ђаволе', чиме је пораз био мало часнији.

ОГЛАШАВАЊЕ

Халанд, најбољи стрелац Премијер лиге, већ је постигао 14 голова у осам утакмица ове сезоне. Са 22 године, Норвежанин је показао да није само 'убица' у окружењу и чини се да се савршено интегрисао у колективни план, како то жели тренер Жозеп Гвардиола. Доказ за то су и две асистенције Фодена.

„Уопште није лоше. Постигли смо шест голова. Невероватно је, победити код куће са шест голова је нешто драгоцено”, славио је норвешки нападач после свог првог дербија у Манчестеру.

„Увек желимо да идемо горе и да нападнемо. То је оно што ми се свиђа у овом тиму", додао је он.