Опроштај од тениског гиганта: Федерер завршио каријеру поразом у дублу поред Надала у Лејвер купу

Швајцарски тенисер Роџер Федерер ставио је тачку на своју блиставу каријеру поразом у дублу поред Шпанца Рафаела Надала у Лејвер купу, од Американаца Џека Сока и Френсис Тијафоа. Сок и Тијафо су затворили утакмицу у 2 сета на 1, са резултатом 4-6, 7-6 (7/2) и 11-9, за два сата и 13 минута.

Федерер је имао сервис у 'супер тај брејку' да се опрости победом, али је најважније одати почаст 41-годишњем тенисеру са 20 гренд слем титула, који је био емотиван по завршетку меча. Утакмица.

ОГЛАШАВАЊЕ

Можда опроштај није био онај о каквом су сањали Федерер и његов велики пријатељ Надал, који су на стази познати под акронимом 'Федал', јер није завршен победом, али упркос томе што Лејвер куп није званично такмичење, Сок и Тиафое су се борили за резултат како би изједначили турнир на 2-2, на којем се супротстављају тимови из Европе и други из остатка света.

У изједначеном првом сету, уз предност за сервере, оба тима су одржавала сервис и на крају је све било одлучено: Американци нису искористили 'брејк поен' да остану испред на семафору, потезом који федерер спасили 'разбијањем', а у наредном гему Европљани нису праштали и успели су да брејк повесу на 1:0.

У другом сету, сервис оба пара је изгубио на ефикасности и долазило је до 'брејкова' са стране на страну до одлучујућег тренутка.

ОГЛАШАВАЊЕ

Са 5-5 и сервирањем Надала, Европљани су спасили шест брејк шанси од Американаца и били су на само један гем од победе, али су Сок и Тиафо успели да затворе на 7-6.

Као да је то холивудски сценарио, са 9-8 за Федерера и надал У 'меч тај-брејку' Швајцарац је имао сервис у руци за проглашење победе, али је послао право у мрежу и Американци нису пропустили грешку.

Лагримас

„Био је то диван дан. Рекао сам момцима да сам срећан, а не тужан”, рекао је Федерер, који је током свог говора у неколико наврата морао да престаје да говори јер није могао да обузда емоције и плакао је, посебно када се захвалио родитељима, супрузи Мирки. , и његова деца. , сви присутни да се поздраве.

ОГЛАШАВАЊЕ

„Она (Мирка) је могла да ме заустави давно, давно, али није и дозволила ми је да наставим. Било је невероватно, хвала”, рекао је Швајцарац о подршци своје супруге током каријере.

"Играти са Рафом и имати све ове сјајне (играче) овде, све ове легенде... Хвала!", успео је да каже у другом тренутку, додајући да је "много уживао" у сваком тренутку опроштаја, ритуалима пре утакмице и још једном ушао у судницу, упркос томе што је препознао да није у сјајној форми.

Федереровим сузама после меча придружиле су се и Надалове сузе, оне од 17 гледалаца који су испунили О2 арену у Лондону и сузе свих Федерерових навијача. патике, којим је затворено поглавље у историји спорта пензионисањем једног од најбољих играча који су икада поседовали рекет.