Фламенго је победио Велеса у Педровој вечери и близу је финала Либертадореса

Фламенго је ове среде имао савршено вече, у Буенос Ајресу, на стадиону Хосе Амалфитани, где је Педро блистао и постигао три гола за победу над Велес Сарсфилдом од 4:0, у утакмици која важи за прво коло полуфинала Либераторса. чаша. Други погодак мирног тријумфа на аргентинском тлу постигао је Евертон Рибеиро. Зар нико више не држи Менгао?

Каква ноћ! Тим који предводи Доривал Ђуниор остаје непоражен на континенталном турниру, веома близу да обезбеди пласман у финале. Окупљање са Велесом биће следеће среде, на Маракани, а аргентински тим ће морати да победи са четири гола да би донео одлуку на пенале. Да бисте директно напредовали, мораћете да тражите предност од пет или више голова.

ОГЛАШАВАЊЕ

Погледајте најбоље тренутке овде (ге)

Чврсто везан фламански напад наишао је на одбрану без додира и све више губио током времена. Велес је направио много грешака од почетка, од додавања лопте до маркирања, и омогућио је гостима да се осећају веома пријатно. У офанзивном сектору, аргентински тим је пропустио младог везисту Максима Перонеа, једног од њихових сјајних врхунаца сезоне, и задао је мало муке црвено-црном тиму.

У првом добром нападу домаћих Сантос је блокирао опасан ударац Јансона. Убрзо након тога, у 31. минуту, Фламенго је узвратио тако што је Педро отворио гол, који се појавио слободан у простору, искористивши нови дефанзивни неуспех Велеса и одбио добар центаршут дефанзивца Леа Переире.

Нерешено је умало дошло касније, када је Орељано извео слободан ударац и погодио стативу, али навијачи Фламенга нису дозволили противнику да се узбуђује због овог потеза. У 45, Габигол је примио лопту од Жоаа Гомеша у шетњи и направио прелеп први пас за Евертон Рибеиро да постигне други гол.

ОГЛАШАВАЊЕ

Бразилска доминација је настављена и у другом полувремену. Добро организован у везном реду, уз добре игре везиста Тијага Маје и Жоаа Гомеша, Фламенго није дозволио Велесу да се превише приближи свом терену и успео је брзо да дође до нападачког терена. У 15, Педро је постигао још један, на крају прелепе игре, додирујући Хојоса након што је примио убачај од Габигола, конобара вечери

Нервозни и потресени, аргентински тим је осетио атмосферу напетости која се створила међу навијачима и била сломљена од противника, који није престајао да тражи напад ни уз изграђену добру предност, па је Фламенго стигао до четвртог гола, који је такође постигао Педро. , у потезу у коме је задржао лопту после одступања и убацио је у мрежу.

Филе

ЛИСТ ПОДАТАКА

ВЕЛЕЗ САРСФИЕЛД 0 Кс 4 ФЛАМЕНГО

ВЕЛЕЗ САРСФИЛД – Хојос; Хара, Де Иос Сантос, Валентин Гомез и Ортега; Касерес (Сеоане, Гарајалде, Орељано (Хулијан Фернандез) и Јансон; Валтер Боу (Озорио) и Лукас Прато. Тренер: Александар Медина.

ОГЛАШАВАЊЕ

ФЛАМЕНГО – Сантос; Родинеи, Давид Луиз, Лео Переира и Филипе Луис; Тијаго Маја (Видал), Жоао Гомеш (Виктор Иго), Евертон Рибеиро (Дијего) и Араскета (Пулгар); Габигол (Евертон) и Педро Тренер: Доривал јуниор.

ГОЛОВИ – Педро, у 31. и Евертон Рибеиро, у 45. минуту првог полувремена. Педро, у 15, и на 37 минута другог полувремена.