Леандро Ло

Борац и рођени Сао Пауло: ко је био Леандро Ло?

Смрт светског шампиона у џиу-џицу изазвала је комешање, али су многи људи упознали борца тек после тужне епизоде ​​која је резултирала његовом смрћу, прошле суботе (6. августа). Сазнајте више о спортисти који је сакупио победе!

Од прошле недјеље (7), име Леандра Лоа је у доказима на новинским порталима, поред тога што је постало једна од тема о којима се највише говори на друштвеним мрежама. Смрт светског шампиона у џиу-џицу покренула је следбенике и љубитеље овог спорта. А они који нису познавали спортисту сада траже више информација о њему.

ОГЛАШАВАЊЕ

Фигхтер

Ло је био из Сао Паула и почео је да тренира џиу-џицу када је имао 14 година.

Био је осмоструки светски шампион у џиу-џицу у пет различитих категорија, освојио је пет светских купова у овом спорту и такође освојио осам панамеричких првенстава у овом спорту. Имао је 268 победа и 39 пораза. На друштвеним мрежама, Ло је најавио да ће се следећег петка (12) такмичити на првенству у Остину у САД.

Беспрекорно држање није било само техничко, већ и спортско. У 2018, његов противник се одрекао титуле јер Ло није могао да се бори. У следећем издању, њих двојица су се поново срели у завршној фази и, за одмазду, Ло је одустао од борбе у финалу како би његов противник могао да освоји титулу.

ОГЛАШАВАЊЕ

Убиство

Светски шампион у џиу-џицу Леандро Ло, стар 33 године, умро је прошле недеље (7) након што је упуцан током догађаја у Сао Паулу. Особа која је испалила оружје био је војни полицајац Хенрикуе Отавио Оливеира Велозо.

Војни полицајац

Хенрике Отавио Оливеира Велозо упуцао је Леандра Лоа на представи која се одржала прошле суботе. Велозо је већ био осуђен од стране Војног суда у Сао Паулу због напада и непоштовања других премијера 2017. године у ноћном клубу. У оба случаја Велозо је био ван дужности и без полицијске униформе.