Заслуге за слике: АФП

Чак и са једним мање, Атлетико-ПР је победио Палмеирас у првој утакмици полуфинала Либертадореса

Атлетико-ПР је овог уторка победио Палмеирас са 1:0, на Арени да Баишада, у Куритиби, у првој утакмици полуфинала Копа Либертадорес, захваљујући голу Алекса Сантане у првом полувремену. Палмеирас, шампион последња два издања континенталног турнира, осетио је изостанке због суспензије у везном реду Густава Скарпе и Данила и био је надмоћнији само у последњем делу меча, када су домаћи играли са 10 због искључења. од Хуго Мора .

Алекс Сантана, који је искористио асистенцију младог Витора Рокеа у 22. минуту, донео је победу 'Фуракау' и прекинуо Палмеирасов низ од 20 утакмица без пораза као гост у Либертадоресу, рекорд такмичења и континенталну серију без пораза. ове сезоне после 13 утакмица.

ОГЛАШАВАЊЕ

Овим резултатом, Палмеирас је приморан да победи код куће следећег уторка ако жели да игра у трећем узастопном финалу турнира, док је реми довољан да се Атлетико врати у финале Либертадореса, нешто што је урадио тек 2005. када су изгубили од Сао Паула.

Погурани од стране навијача, играчи домаћег тима су се пробудили како су минути пролазили и почели да се приближавају голу Вевертона.

Густаво Гомез је у 14. минуту умало постигао аутогол након што је очистио центаршут Уга Муре са леве стране, али је Вевертон, веома опрезан, успео да избегне гол.

ОГЛАШАВАЊЕ

Без везисте Густава Скарпе, њиховог најбољег играча ове године, као ни младог Данила, Палмеирасов везни ред је био тешко изобличен, нешто што су везисти Атлетика, мање технички и солиднији, знали да искористе да се наметну.

У 22. минуту Келвен је центрирао са десне стране, Мурило је шутирао главом, а лопта је пала до младог Витора Рокеа, који је доминирао и асистирао Алексу Сантани, коме је требало само да гурне лопту у задњи део мреже да би постигао свој први гол у дресу Харикана.

Погодак је охрабрио тим из Паране, који је кренуо у потрагу за другим, док је Палмеирас покушавао да изненади брзим контранападима.

ОГЛАШАВАЊЕ

Вердао није поново запретио све до 42. минута, када је Лопез главом на центаршут Ронија са леве стране погодио стативу.

Неколико минута касније, бранилац титуле је доживео још један тежак ударац када се повредио Рафаел Веига, један од њихових главних играча, који је морао да напусти терен.

Биланс је завршен у 69. минуту, када је Уго Мура добио други жути картон и искључен. Са још једним играчем, Палмеирас је кренуо у напад, иако су успели да дестабилизују само ударцима са даљине и сетовима, против веома добро постављене одбране.

ОГЛАШАВАЊЕ

Неколико минута касније, тренер Атлетико-ПР, Луиз Фелипе Сколари, такође је на крају искључен због својих притужби.

Два ударца ван казненог простора Габријела Менина које је Бенто одбранио и бекхеел Ронија који је голман домаћих одбранио биле су најбоље шансе за Палмеираса, чији непрестани притисак у последњим минутима није награђен.

Након квалификација за полуфинале у херојском извођењу пенала код куће против Атлетико-МГ, Алвиверде се сада још једном држи магије Алијанц арене да би следећег уторка победио тим из Паране који је у Бразилу већ победио Палмеирас у Саоу Пауло 2-0.

ОГЛАШАВАЊЕ

Ко прође, такмичиће се у великом финалу у Гвајакилу против победника другог полуфинала, између Аргентинца Велеса Сарфилда и Фламенга.