жута АФП насловница

Палмеирас је победио Барселону из Гвајакила у Групи Либертадорес

Палмеирас је ове среде у Еквадору савладао Барселону из Гвајакила са 2:0, у трећем колу групе Ц Копа Либертадорес.

Победом је 'Вердао' на другом месту у групи са истих шест бодова као и Боливар, који има бољу гол-разлику (+5 против +1).

ОГЛАШАВАЊЕ

На отварању кола боливијски тим је у Асунсиону савладао Парагвај Серо Портењо са 4-0.

Екипа Сао Паола је отворила гол на крају првог полувремена када је Рафаел Веига извео пенал (45'+3), погодио након што је голман Виктор Мендоза оборио нападача Ронија у том подручју.

Други Палмеирас је уследио одмах после прекида, а дефанзивац Парагваја Густаво Гомез се појавио на другој стативи и главом убацио у мрежу након ударца из угла (47′).

ОГЛАШАВАЊЕ

Солитаире гаме

'Вердао' је почео да се клади на контранападе, искористивши брзину Ронија и Дудуа испред, али је у првом полувремену налетео на одбрану Мендозе.

Предвођена најбољим стрелцем Уругваја Агустином Родригезом и искористивши предност домаћина, Барселона је успела да буде офанзивнија и завршила више у првим минутама, али је мало уплашио голмана Вевертона.

Пре утакмице у среду, екипа Гвајакила је имала девет победа и један пораз у последњих десет домаћих утакмица у Либертадоресу.

ОГЛАШАВАЊЕ

После почетног притиска, Палмеирас је постепено доминирао утакмицом и умало да отвори резултат у 33. минуту ударцем Ронија који је одбрана Еквадора одбранила на линији.

У другом полувремену, већ победом од 2:0, бразилски тим је био ефикаснији и без страха је успео да постигне резултат.

У наредном колу Групе Ц Палмеирас гостује Серо Портењу у главном граду Парагваја, 25. маја, а победа би једном ногом могла да остави тим Сао Паола у осмини финала.

ОГЛАШАВАЊЕ

Заузврат, Барселона ће ићи на надморску висину Ла Паза да се суочи са Боливаром 23.

Лист са подацима:

Копа Либертадорес 2023 – Група Ц – Треће коло

Барселона – Палмеирас 0:2

Стадион: Монументал (Гвајакил)

Судија: Андрес Рохас (ЦОЛ)

Циљеви:

Палмеирас: Рафаел Веига (45'+3 пенал) и Густаво Гомез (47')

жути картони:

Барселона: Пинеида (36′) и Родригез (80′)

Палмеирас: Рони (20′), Луан (33′) и Рафаел Веига (45'+5)

Поставци:

Барселона: Виктор Мендоза – Педро Веласко (Сегундо Портокареро, 73′), Карлос Родригез, Лукас Соса, Марио Пинеида – Ђанер Корозо (Франсиско Фидришевски, 61′), Леонаи Соуза, Дамијан Диаз (Габријел, 73, Корте Габор) Кристијан Ортис (Адонис Пресијадо, 46′) – Агустин Родригез (Џонатан Бауман, 61′). Тренер: Фабијан Бустос.

ОГЛАШАВАЊЕ

Палмеирас: Вевертон – Мејке, Густаво Гомес, Мурило (Луан, 29′), Пикерез – Артур (Рафаел Наваро, 80′), Габријел Менино, Рафаел Веига, Зе Рафаел, Дуду (Брено Лопес, 72′) – Рони (Густаво) , 79′). Тренер: Абел Фереира.

* Текст овог чланка је делимично генерисан алатима вештачке интелигенције, најсавременијим језичким моделима који помажу у припреми, прегледу, превођењу и резимирању текстова. Текстуалне уносе су креирали Curto Вести и одговори из АИ алата су коришћени за побољшање коначног садржаја.
Важно је нагласити да су АИ алати само алати, а коначна одговорност за објављени садржај лежи на њима Curto Вести. Одговорним и етичким коришћењем ових алата, наш циљ је да проширимо могућности комуникације и демократизујемо приступ квалитетним информацијама.