Ребека Андраде и Артур Нори освојили бронзану медаљу на Светском првенству у гимнастици
Заслуге за слике: Репродукција/Инстаграм

У опроштају од култне кореографије „Баиле де Фавела“, Ребека Андраде се вратила у теретану у Ливерпулу како би ове недеље (6) освојила своју другу медаљу на Светском првенству у уметничкој гимнастици и додатно обележила своје име у историји. Овај 23-годишњи Бразилац бодрио је домаћу публику и освојио бронзану медаљу на партеру са резултатом 13.733. Злато је припало Британки Џесики Гадировој, а сребро Американцу Џордан Чилс.

Затварајући такмичења у овом издању Светског првенства, Бразилац Артхур Нори заблистао је на траци и обезбедио бронзану медаљу. Нори је отворио са прелепом презентацијом и дошао на прво место, са резултатом 14.466.

ОГЛАШАВАЊЕ

Овим Бразил обара свој рекорд по броју медаља на светским првенствима, додајући три у овом издању.

Злато у полугама припало је Американцу Бруди Мелоуну (14.800), а сребро Јапанцу Даикију Хашимоту (14.700).

Последња атлетичарка на паркету, Џесика Гадирова, обезбедила је злато са 14.200. Сребро је припало Чилесу, који је имао резултат 13.833. Џејд Кери, такође из Сједињених Држава, затражила је ревизију свог резултата и изгубила поене, узела је бронзу, изједначила са Ребеком Андраде, 13.773. Пето место припало је Холанђанки Номи Висер, шеста је била близанка Џенифер Гадирова, седма Италијанка Мартина Мађо, а осмо Јапанка Шоко Мијата.

ОГЛАШАВАЊЕ

Ребека Андраде, потпуна гимнастичарка

Ребека је освојила медаље у четири различите категорије укупно на свим светским првенствима на којима се такмичила, у вежбама на паркету, у појединачном вишебоју, прескоку и на шипкама. Ове недеље се још такмичила у финалу греде, али је пала саpromeВаше шансе за медаљу за Бразилца у категорији. Ребека је то већ потврдила на терену Фавела Данце требало би од сада да почне да се замењује другим кореографијама.

Ребека на невиђен начин завршава светско првенство као златна у вишебоју. У суботу (5) Гваруљос се такмичила и у финалу тркача, али није успела да освоји ниједну медаљу. Са две медаље, Ребека може да парира свом наступу на Светском првенству 2021. у Китакјушуу у Јапану, где је освојила злато на прескоку и сребро на шипкама.