Заслуге за слике: АФП

Сао Пауло елиминише Атлетико-ГО на пенале и одлучује о првенству Јужне Америке после 10 година

Десет година након последње међународне титуле, тачније Купа Судамерикане, Сао Пауло ће се коначно поново такмичити за титулу континента. Овог четвртка, у реванш мечу полуфинала турнира, тим је успео да победи Атлетико-ГО резултатом 2-0 и донео одлуку на пенале. У нападима је био ефикаснији и обезбедио се са 4-2.

Сада, Сао Пауло ће имати нешто више од двадесет дана да се припреми за одлуку, у једној утакмици која је заказана за 1. октобар против Индепендиенте дел Валлеа, из Еквадора. Утакмица ће се играти на стадиону Марио Алберто Кемпес, у Кордоби у Аргентини.

ОГЛАШАВАЊЕ

Утакмица је почела онако како је сваки навијач Сао Паула сањао. Са великим интензитетом, тим тренера Рожерија Ценија није дозволио Атлетико-ГО да дише у првим минутима и одржавао је веома јак темпо све док није отворио резултат. Екипа је играла лопту добро, брзо и са играчима који су се кретали без заустављања. Нестор се појавио у пољу у свакој игри, а Луциано је направио прву борбу чим је лопта Атлетико-ГО изашла.

После четири минута, Сао Пауло је одмах вратио лопту у нападачко поље. После центаршута, одбрана Гојаса је то лоше очистила, Луциано је ухватио одбијену лопту и снажно шутирао ка голу. Ренан је успео да спасе лопту, али се на скоку Патрик појавио сам и погодио у празан гол.

Гол је натерао Морумби да експлодира. Гуран од стране навијача, Сао Пауло је наставио да ломи Атлетико-ГО, који није могао да напусти свој одбрамбени терен. У 11, Луциано је имао вишак на ивици терена, доминирао је и снажно шутирао левом страном, али је Ренан то одбио.

ОГЛАШАВАЊЕ

Пошто је Пабло Маиа заменио повређеног Габријела, после 20 минута, Сао Пауло је коначно мало успорио и Атлетико-ГО је могао мало да одахне. Али и поред тога, брзим додирима и великом брзином на боковима терена, Ценијев тим је наставио да ствара добре шансе и патио од недостатка циља – било је најмање пет пропуштених прилика, од којих је већина била од стране Аргентинца Калерија.

Уз подршку навијача, Сао Пауло се вратио у друго полувреме, извршивши велики притисак на противника. Тим је у десет минута ушао пет пута веома опасно. Када је анксиозност почела да обузима Морумби, Патрик је поново одлучио. У 17. минуту Алисон је примио лопту са десне стране и центрирао у простор – број 3 је стигао испред бека Дудуа и постигао гол, гарантујући резултат који је донео одлуку о пеналима.

Сао Пауло је још имао неке шансе да постигне трећи гол, али није успео да избегне пенале. Приликом удараца, Луциано је зауставио голмана Ренана, али су Баралас и Лео Переира изгубили од Атлетико-ГО. Реиналдо, Цаллери, Игор Винициус и Галoppo Добро су схватили и убацили Сао Пауло у финале Купа Судамерикане, где ће се тим борити за своју другу титулу.

ОГЛАШАВАЊЕ

ФИЦХАО

САО ПАУЛО 2 (4)

САО ПАУЛО – Фелипе Алвес; Игор Винициус, Диего, Лео и Реиналдо; Габријел (Пабло Маја), Родриго Нестор (Талес), Алисон (Галoppo) и Патрик (Хуан); Цаллери и Луциано. Тренер: Рогерио Цени.

АТЛЕТИЦО-ГО: Ренан; Дуду, (Хаинер), Вандерсон, Клаус и Јефферсон; Баралхас, Марлон Фреитас, Едсон Фернандо (Шејлон) и Жоржињо (Лео Переира); Велингтон Рато и Чурин (Рикардињо). Тренер: Едуардо Баптиста.

ГОЛОВИ – Патрик, 4 минута у првом полувремену и 17 минута у другом. Изведени пенали: Реиналдо, Цаллери, Игор Винициус и Галoppo за Сао Пауло и Велингтон Рато и Шејлон за Атл´[етицо-ГО.