Заслуге за слике: АФП

Сао Пауло губи од Атлетико-ГО у Јужној Америци

Катастрофалан учинак, укључујући искључење у првом полувремену и неуспехе Јандреија и Дијега Косте, угрозио је сан Сао Паула да освоји титулу Купа Сул Америке 2022. У Гојанији је тим Рожерија Ценија скупо платио његове грешке у четвртак увече и изгубио од Атлетико-ГО са 3-1, у првој утакмици полуфинала такмичења

Сада, да би дошао до одлуке, тим ће морати да победи екипу Гојаса са три гола у реваншу, који је на програму 8., на Морумбију. Победа Сао Паула од два гола доноси одлуку на пенале.

ОГЛАШАВАЊЕ

Рогерио Цени је одлучио да утакмицу почне са три дефанзивца и лакшим везним редом. Идеја је била да се стегне ток лопте Атлетико-ГО и покуша да створи прилике за решавање меча у првом полувремену.

С друге стране, тим из Гојаса је дебитовао Едуардо Баптиста на челу тима, који је заменио отпуштеног Жоржиња. Са мало времена за рад, одржавао је базу тима и тражио напад брзом разменом пасова.

И тако су домаћи отворили гол, само десет минута игре. У гротескном неуспеху Сао Паула, Марлон Фреитас је брзо одиграо Дудуу на десном крилу. Бек је отишао на основну линију и прешао таман толико да Жоржињо само преусмери то у гол и натера навијаче Атлетика да славе.

ОГЛАШАВАЊЕ

Сао Пауло, који је све док није примио гол, играо добру игру, брзо се реорганизовао и убрзо након тога дошао до нерешеног резултата – такође искористивши грешку противника.

Везиста Едсон Фернандо отишао је по лопту у одбрани и са њом доминирао до средине терена. Није дирао и Реиналдо га је разоружао. Лопта је пала до Родрига Нестора, који је са ивице шеснаестерца са леве стране убацио лопту за Лучана да би главом прошао поред голмана Ренана и изједначио.

У избалансираној игри, свака грешка може бити фатална. У 31, Игор Гомес је направио глуп фаул над Жоржињом, држећи играча Атлетико-ГО за дрес. У 39. години, везиста је поново забрљао – претерано је ударио Едсона Фернанда, добио други жути картон и на крају је искључен са терена.

ОГЛАШАВАЊЕ

Избацивање је натерало Рожерија Ценија да у првом полувремену разбије своју шему са три дефанзивца – са две замене пре паузе, тренер Сао Паула је послао Велингтона и Патрика на терен. Цени је поставио тим са четири дефанзивца и четири спортиста у везни ред, остављајући само Цаллерија као нападача – проблем је што није обновио сектор са другим везистом.

Са једним мање, постало је још теже

Друго полувреме је почело тако што је Атлетицо-ГО покушавао да оствари предност да има још једног играча на терену. Наметањем на средини терена, тим је одржао посед лопте, али није ефикасно дошао до ње. Едуардо Баптиста је направио промену која је учинила његов тим много офанзивнијим, ставивши на терен нападача Шејлона, и убрзо је за то награђен.

До једанаест минута поново је екипа Гојаса стигла са десне стране. Марлон Фреитас је брзо напредовао и прешао ниско у то подручје. Јандреи се испружио и успео да промаши лопту, која се одбила од Дијега Косте и оставила Шајла, који је седео на поду, да је само гурне у празан гол – 2:1 Атлетицо-ГО.

ОГЛАШАВАЊЕ

Сао Пауло није могао да дође до Ренановог гола уз било какву опасност и, мирно, Атлетицо-ГО је увек долазио у опасности. Са 32 године тим из Гојаса стигао је до трећег гола. Лео Переира га је примио са леве стране и прошао како је хтео поред Дијега Косте, ушао у то подручје и додирнуо Јандрејев излаз да га увећа.

Сао Пауло ће имати недељу дана да се реорганизује како би покушао да се пласира у финале – елиминација против Атлетико-ГО ће бити катастрофа за тим.