Аргентина (Мессі) і Франція (Мбаппе)
Кредити зображення: репродукція/Twitter

Аргентина має перевагу над Францією в історії чемпіонатів світу

Франція та Аргентина, які зійдуться одна з одною наступної неділі (18) у фіналі Чемпіонату світу 2022 року в пошуках третього чемпіонського титулу для обох, уже зустрічалися одна з одною тричі в історії турніру.

1930: 84 хвилини гри

15 липня 1930 року Аргентина та Франція провели свій перший поєдинок на першому в історії Чемпіонаті світу з футболу, який відбувся в Уругваї. На стадіоні Parque Central у Монтевідео перед 23 тисячами глядачів гра завершилася перемогою «альбіселесте» з рахунком 1:0.

ПУБЛІЦИДА

Відмінна гра французького голкіпера Алекса Тепо не дозволяла аргентинцям забити до 36-ї хвилини другого тайму, коли Луїс Монті забив єдиний гол у матчі.

Але у віці 39 років бразильський арбітр Гілберто де Алмейда Рего дав свисток на закінчення гри, викликавши здивування та гнів серед французьких гравців і частини публіки.

Обидві команди пішли до роздягальні, але асистенту вдалося переконати бразильського арбітра у своїй помилці, і гравці повернулися на поле, щоб зіграти останні шість хвилин, що не змінило рахунок.

ПУБЛІЦИДА

Франція вилетіла на груповому етапі після поразки від Чилі (3-0), а Аргентина програла у фіналі Уругваю (4-2).

1978: рука Трезора

6 червня 1978 року Франція зустрілася з Аргентиною в грі групового етапу на стадіоні Монументаль де Нуньєс перед 71 XNUMX глядачами.

Раніше переможені Італією (2-1), «сині» зазнали нової поразки з тим же результатом, що закріпило їх вибуття, тоді як Аргентина виграла свій перший титул чемпіона світу.

ПУБЛІЦИДА

Франція, очолювана Мішелем Платіні, була внічию з аргентинцями до 0-ї хвилини першого тайму, коли Маріус Трезор торкнувся м'яча рукою після удару Леопольдо Луке. Даніель Пассарелла реалізував пенальті для "альбіселесте".

На 11-й хвилині другого тайму французький воротар Жан-Поль Бертран-Деманес намагається зупинити удар Люке та врізається у стійку. Після виходу з поля на ношах його замінює Домінік Барателлі.

Платіні використовує відскок від спроби Бернара Лакомба та зрівнює рахунок через чотири хвилини. Пізніше Дідьє Сікс втрачає шанс віч-на-віч з аргентинським воротарем Убальдо Фійолем. Поки на 28-й хвилині Луке не переграє Барателлі ударом з-за меж штрафного.

ПУБЛІЦИДА

Це остання на сьогоднішній день поразка "Блюз" південноамериканській команді на чемпіонаті світу.

2018: чудовий гол Паварда

30 червня 2018 року на Чемпіонаті світу з футболу в Росії в XNUMX/XNUMX фіналу зійшлися Франція, яка добре виступила на груповому етапі, і Аргентина, яка з працею пройшла кваліфікацію.

З першого моменту "сині" вийшли вперед після пенальті, який реалізував Антуан Грізманн. Перед перервою Ді Марія зрівняв рахунок, ударом з-за меж штрафного, без шансів для Уго Льоріса.

ПУБЛІЦИДА

У другому таймі Аргентина повернула, удар Ліонеля Мессі відбив Габріель Меркадо. Але у Франції все залишилося як і раніше Бенжамен Павар, який забив вражаючий гол з дистанції, найкрасивіший гол турніру.

Після цього французи повернулися вперед, забив два голи Мбаппе за чотири хвилини.

У компенсований час після навісу Мессі Серхіо «Кун» Агуеро забив головою. Незважаючи на останній шанс для Аргентини, Франція виграла гру з рахунком 4-3, що стало вирішальним у виграші другого титулу чемпіона світу.